Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Sea Tree” Deniz Ağacı

EKODesign Konferansı’nın bu yılki konuklarından Koen Olthuis'un kurduğu Hollandalı mimarlık firması Waterstudio'nun kentlerde yeşil odaklar oluşturmak için tasarladığı 'Sea Tree' projesi, birçok katman içeren yüzen bir strüktür.

yapi.com.tr
“Sea Tree” Deniz Ağacı

Kentleşme ve iklim değişimi, kent merkezlerindeki doğal alanlar üzerinde giderek artan bir baskı oluşturuyor. Kentlerde yeni doğal alanlar yaratmak ise örneğine az rastlanan bir girişim. Bununla birlikte, kuşlar, arılar, yarasalar ve öteki küçük hayvanlar için ayrılmış bu tür yaşam alanlarının kentsel çevreye de olumlu katkıları oluyor.

Waterstudio’nun kentlerde bu tür yeşil odaklar oluşturmak için tasarladığı yeni kavramsal proje “deniz ağacı” (sea tree) adını taşıyor. Bu ağaç, yalnızca hayvanlara yaşam alanı olarak ayarlanmış birçok katmanı içeren yüzen bir strüktür. Bu strüktüre insanların erişmesine izin verilmiyor. Deniz ağacı, açık denizde petrol arayan yüzer platformlarınkine benzer bir teknoloji ile yapılıyor. Bu aynı zamanda deniz ağaçlarının, petrol şirketleri tarafından, kentsel çevreye duyarlılıklarını göstermek amacıyla kendi bilgi ve teknik birikimlerini kullanarak inşa edilebilecekleri ve kentlere bağışlanabilecekleri fikrini de akla getiriyor. Bu ağaçlar, akarsulara, denize, göllere ve limanlara yerleştirilebiliyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/sea-tree-deniz-agaci_96894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!