Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Seyitgazi-Kırka-Afyon Karayolu, Yatırım Programında Yer Almadı

Eskişehir’de yüzlerce yurttaşın hayatını kaybetmesine neden olmasına rağmen Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolunun Cumhurbaşkanlığı 2020 Yatırım Programı’nda yer almaması bölge halkını isyan ettirdi.

yapi.com.tr
Seyitgazi-Kırka-Afyon Karayolu, Yatırım Programında Yer Almadı

Eskişehir’de yüzlerce yurttaşın yaşamını yitirdiği Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolu Cumhurbaşkanlığı 2020 Yatırım Programı’nda yer almadı. Seyitgazi ve Kırkalı yurttaşlar yolu kapatarak, “Artık ölmek istemiyoruz” diye isyan etti.

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre; CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolunda son beş yılda 455 kaza yaşandığını anımsatarak, “Ama yine programda yok. Artık kandırmaktan vazgeçin. Eskişehir’i zehirleyecek planları değil, yaşatacak planları programa koyun. Ölümü değil yaşamı planlayın” dedi.

Eskişehir’in yaşamsal ihtiyaçları Cumhurbaşkanlığı 2020 programında yer almadı. Eskişehir’in en çok kaza yaşanan yolu olan ve yıllardır yapılmayan Kırka-Seyitgazi-Afyon karayolunun 2020 programında yer almaması Seyitgazi ve Kırkalı yurttaşlarını isyan ettirdi. CHP’li Çakırözer, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve mahalle muhtarları ile birlikte “ölüm yolunu” kapatan Eskişehirliler, Cumhurbaşkanlığı’na “Yolumuzu yapın, daha fazla insan ölmesin” diye seslendi.

Sadece Alpu yolunun değil; Kırka-Seyitgazi-Afyon, Sarıcakaya ve çevre yolunun da 2020 programında olmadığını dile getiren Çakırözer şunları söyledi: “Seçim zamanı makinelerle geldiler, kameralar karşısında, ‘Yolu yapıyoruz’ dediler. Ama ölüm yolları 2020 yılında da unutulmuş. Ama daha önce yapılmayacak denilen Alpu Termik Santrali 2020 yatırımları arasında yeniden planlanmış. Yol yok, yaşam yok; zehir santralı var, ölüm var. Eskişehirliler bu yollarda daha fazla can kaybetmek istemiyor. Artık Eskişehirlileri kandırmaktan vazgeçin. Eskişehirlileri zehirleyecek planları değil, yaşatacak planları yatırım programına alın.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyitgazi-kirka-afyon-karayolu-yatirim-programinda-yer-almadi_176020.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!