Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Sivil Toplum Örgütlerini İş Dünyasıyla Buluşturdu

Schneider Electric, iş dünyası ve sivil toplum örgütleri arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla ‘STÖ/İş Hayatını Birlikte Geliştirme-Sosyal Girişimcilik’ konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Sivil Toplum Örgütlerini İş Dünyasıyla Buluşturdu

Enerji yönetiminde dünya çapında Schneider Electric, aralarında gönüllü dernek ve kuruluşların temsilcileri, iş gücü üyeleri, büyük şirketler, okullardan gelen işbirliği programları yöneticileri ve gazetecilerin de bulunduğu 200'den fazla konuğun katılımıyla iş hayatı ve sivil toplum örgütleri arasındaki ortaklıkları geliştirmenin yollarının tartışıldığı bir toplantı düzenledi.

Schneider Electric Sürdürülebilirlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Gilles Vermot Desroches, toplantıda yaptığı konuşmada etkinlik sayesinde birlikte nasıl çalışılacağını öğrenmek için gönüllü kuruluşların vizyon ve yöntemlerini, iş dünyasının hırsını ve kamu kuruluşlarının yüzleştiği zorlukların bir araya getirildiğini ifade etti.  Desroches, “Her şeyden önce hedef, insanlığın günümüzde ve gelecekte karşılaştığı büyük sorunlar için somut ve uzun vadeli çözümler bulmaktı. Bu münazara, Schneider Electric'in BipBop enerji erişim programı veya Filipinler’deki tayfunun ardından Gawad Kalinga ile yakın zamanda gerçekleştirilen eylem ortaklığı gibi iş hayatı ve STÖ'ler arasında işbirliğini geliştirmeye yönelik girişimler doğrultusunda düzenlendi” dedi.

BipBop projesi geleceğe ışık tutuyor

Dünyada halen 1,3 milyar insanın enerjiye erişimi olmamasından hareketle Schneider Electric, bu bölgelere yönelik olarak BipBop projesini başlattı. BipBop projesiyle dünyada elektrikten yoksun bölgelere ulaşan Schneider Electric, gerekli finansman, ekipman ve insan kaynağını sağlıyor. Yerel halktan bireyleri yetiştirerek, bu konuda çalışmaları yürütebilecek düzeye gelmelerini sağlıyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalarla elektrik konusunda 12 bin kişiye eğitim verildi. 6 yatırım ve 400 girişimci desteklendi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sivil-toplum-orgutlerini-is-dunyasiyla-bulusturdu_121552.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!