Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Söke’de Maden Ocağının Kapasite Artışına İzin Yok

Danıştay 6. Dairesi, Aydın 1. İdari Mahkemesi’nin ‘Feldspat, Kuvars ve Kuvarsit Ocağı Kapasite Artışı Projesi’ ile ilgili verilen ÇED Olumlu kararını iptal eden kararı onadı.

yapi.com.tr
Söke’de Maden Ocağının Kapasite Artışına İzin Yok

Aydın'ın Söke ilçesi Yeşilköy Mahallesinde yapılması planlanan ‘Feldspat, Kuvars ve Kuvarsit Ocağı Kapasite Artışı Projesi’ ile ilgili verilen ÇED Olumlu kararının Aydın.1 İdari Mahkemesi’nce iptal edilmesine Danıştay’dan da onay geldi. Danıştay 6. Dairesi, Aydın 1. İdari Mahkemesi’nin ÇED Olumlu kararını iptal eden kararı onadı.

BirGün’de yer alan habere göre; bölge halkının tepkisine neden olan proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ÇED Olumlu kararı verilmişti. Avukat Akın Yakan’nın açtığı dava üzerine Aydın 1. İdare Mahkemesi ÇED olumlu kararını iptal etmişti.

Aydın 1. İdare Mahkemesi iptal kararında, “Aydın 1.İdare Mahkemesi’nin 2019/399 esas, 2020/337 karar sayılı, 10.06.2020 tarihli kararı ile Aydın İli, Söke İlçesi, Yeşilköy Mahallesinde yapılması planlanan 'Feldispat, Kuvars ve Kuvarsit Ocağı Kapasite Artışı' projesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından verilen 10.05.2019 tarih ve 5511 sayılı “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararının iptaline karar verilmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Kararın temyiz edilmesi üzerine, Danıştay 6. Dairesi 2020/5787 esas, 2020/8883 karar sayılı, 07.10.2020 tarihli kararı ile Aydın 1.İdare Mahkemesi’nin kararını onayarak Söke’de maden ocağına geçit vermedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sokede-maden-ocaginin-kapasite-artisina-izin-yok_182917.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!