Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Soma'ya OSB Kuruluyor

Soma Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması amacıyla Bakan Fikri Işık imzasıyla 91 hektarlık alan için 'kamu yararı' kararı verildi. Soma OSB'nin yaklaşık 2 bin kişiye istihdam oluşturması bekleniyor.

yapi.com.tr / AA
Soma'ya OSB Kuruluyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yaşanan maden faciasının ardından ekonomik sıkıntılar yaşayan Soma'lı esnafa destek için 50 bin liralık 'sıfır' faizli kredinin ardından ikinci adım atıldı. Soma Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması amacıyla Bakan Fikri Işık imzasıyla 91 hektarlık alan için 'kamu yararı' kararı verildi.

Kamulaştırma başlıyor

Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalar tüm hızıyla sürerken, kamu yararı kararıyla OSB sınırı içerisinde ve özel mülkiyet olan taşınmazlar, kamulaştırma yolu ile OSB adına tescil edilecek. Parselasyon planlarının ve jeolojik-jeoteknik raporların hazırlanmasından sonra da altyapı ihale aşamasına geçilecek.

Soma OSB’nin altyapı, atıksu arıtma tesisi ve idare binası yapımı için krediyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sağlayacak. Kullandırılan kredi 3 yılı ödemesiz toplam 13 yıl vadeli olacak. Soma OSB’nin hizmete girmesiyle yaklaşık 2 bin kişi iş sahibi olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/somaya-osb-kuruluyor_124114.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!