Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Şubat'ta En Fazla Üretim ve Teslimat Linyitte Gerçekleşti

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayına ilişkin 'Katı Yakıtlar İstatistikleri'ni açıkladı. En fazla üretim ve teslimat, linyitte gerçekleşti. Söz konusu ayda 4,6 milyon ton linyit üretilirken 4,8 milyon ton linyit teslimatı yapıldı.

yapi.com.tr / AA
Şubat'ta En Fazla Üretim ve Teslimat Linyitte Gerçekleşti

Katı yakıtların Şubat'ta toplam satılabilir üretim miktarları, taş kömüründe 143 bin 814 ton, linyitte 4 milyon 590 bin 37 ton ve taş kömürü kokunda 358 bin 419 ton oldu. Teslimat miktarları ise taş kömüründe 2 milyon 142 bin 721 ton, linyitte 4 milyon 801 bin 743 ton ve taş kömürü kokunda 392 bin 37 ton olarak gerçekleşti.

Üretilen katı yakıtların teslimatları karşılama oranı da yüzde 6,7 ile en düşük taş kömüründe oldu. Bu oran, linyitte yüzde 95,6 iken taş kömürü kokunda yüzde 91,4 olarak hesaplandı.

Katı yakıtların teslimat yerlerine göre dağılımı incelendiğinde, taş kömürü teslimatının yüzde 42,3'ünün termik santrallere, yüzde 23,9'unun kok tesislerine, yüzde 6,5'inin demir-çelik haricindeki sanayiye, linyit teslimatının yüzde 92,3'ünün termik santrallere, yüzde 5,7'sinin demir-çelik haricindeki sanayiye yapıldığı görüldü. Taş kömürü kokunun ise yüzde 99,2'sinin demir-çelik sanayisine sevk edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/subatta-en-fazla-uretim-ve-teslimat-linyitte-gerceklesti_120832.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!