Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu Yapıldı

Washington'da 2002 yılında kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretme hedefiyle kurulan sivil toplum kuruluşu EMBARQ'ın dünyadaki 5 merkezinden biri olan EMBARQ Türkiye-Sürdürülebilir Ulaşım Derneği'nin 1. Genel Kurul'u İstanbul'da yapıldı.

yapi.com.tr / AA
Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu Yapıldı

EMBARQ Türkiye -Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu, Ayşe Canan Ediboğlu, Ali Rıza Danış, Tayfun Bayazıt, M. Pınar Mengüç ve Sibel Bulay'dan oluştu.

EMBARQ Türkiye açıklamasında, derneğin, çevre ve insan sağlığını tehdit eden ulaşım kaynaklı emisyonların azaltılması, ulaşımın yaşam kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerinin giderilmesi, kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretilmesi, güvenli, erişilebilir ve temiz ortak yaşam alanlarının oluşturulmasını amaçladığı kaydedildi.

Açıklamada verilen bilgiye göre, EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (EMBARQ Türkiye - SUD), Dünya Kaynakları Enstitüsü'ne (WRI) bağlı bulunan EMBARQ ağının bir üyesi. EMBARQ, ABD'nin Washington D.C. kentinde 2002 yılında kurulmuş ve kar amacı gütmeyen bir araştırma ve uygulama enstitüsü. EMBARQ ağı; Türkiye, Meksika, Brezilya, Hindistan, Çin ve Peru olmak üzere toplam 6 merkezde hizmet veriyor. Faaliyetlerine 2005 yılında başlayan EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, ''insan odaklı şehirler'' düşüncesinden hareketle çevreyi ve insan sağlığını her geçen gün daha fazla tehdit eden kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretip ve bu çözümleri projelendirerek yerel yönetimlerle birlikte uygulamaya koyma amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/surdurulebilir-ulasim-dernegi-1-genel-kurulu-yapildi_102318.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!