Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tago Mimarlık'tan İki Yüksek Katlı Proje daha

Bomonti Time Residence projesiyle Londra’da Uluslararası Emlak ve Gayrimenkul Ödülü’nü alan Tago Mimarlık, Ankara’da hayata geçireceği The First projesiyle de iddialı.

yapi.com.tr
Tago Mimarlık'tan İki Yüksek Katlı Proje daha

Tago Mimarlık, iki yeni proje daha hayata geçiriyor. Bir yılda 40’a yakın proje hazırlayan Tago Mimarlık, son olarak Bomonti Time Residence ve The First projelerine imza attı. Bomonti Time Residence ile Londra’da Uluslararası Emlak ve Gayrimenkul Ödülü’nü kazandıklarını söyleyen Tago Mimarlık’ın kurucusu Gökhan Aktan Altuğ, “Ankara’nın kimliği olmaya aday The First projesiyle de iddialıyız” dedi. Bir yılda 7-8 tanesi büyük ölçekli iş olmak üzere toplam 30-40 proje hazırladıklarını kaydeden Altuğ, "Bu projelerin bazıları şehrin içinde, bazıları şehrin gelişme aksında, bazıları da kentsel dönüşüm alanlarındadır. Projelerimizin hepsinin ortak özelliği, çok katlı dikey yapılar olmasıdır. Çünkü biz, içerisinde konut, alışveriş merkezi, ofis alanları ve otelin bulunduğu yüksek katlı karma yapılar konusunda uzmanız”  diye konuştu.

Yapımı kadar yıkımı da önemli

Yüksek katlı binaları yapmanın ve bakımını sağlamanın zor olduğunu belirten Altuğ, “Bu nedenle yüksek katlı bina yaparken sağlamlılığı kadar çevreci olmasına ve şehrin siluetini nasıl etkilediğine dikkat etmek gerekiyor. Şu anda Türkiye’de yüksek katlı binalara tek tek baktığınızda estetik görünüyor. Ama olaya bir de toplu olarak bakmak gerekiyor” şeklinde konuştu. Yüksek katlı binaların yapımı kadar, tartışılan başka bir konunun da yıkımı olduğunu belirten Gökhan Aktan Altuğ, “Japonya’da yüksek katlı binaların yapım süresi haricinde yıkım süresi de hesaplanıyor. Bu binaları yıkmak o kadar da kolay değil. Biz de buna dikkat etmeliyiz” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tago-mimarliktan-iki-yuksek-katli-proje-daha_103045.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!