Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Binalar Yıkılmasın Diye İmza Toplanıyor

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıktırılan Muş Merkez Kale Mahallesi’ndeki tarihî binaların korunması ve yıkımın durdurulması için internet üzerinde imza kampanyası başlatıldı.

yapi.com.tr
Tarihi Binalar Yıkılmasın Diye İmza Toplanıyor

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıktırılan Muş Merkez Kale Mahallesi'ndeki tarihî binaların korunması ve yıkımın durdurulması için internet üzerinde imza kampanyası başlatıldı.

Taraf Gazetesi'nin haberine göre kampanya metninde şu ifadelere yer verildi: “Muş'ta AKP'li belediye, tarihi Ermeni evlerini yıkarak TOKİ'ye peşkeş çekiyor. Hepimizin bildiği üzere sermayenin bir amacı, kârını maksime etmek, diğer bir amaç da toplumsal bellekleri yok etmek. Bugün anayurtları olan bu bölgede Ermeni halkının bütün izlerini silmek isteyen Kemalizm, Muş'ta AKP ile bunu yapmaya çalışmaktadır.Muş bölgesinde özellikle halkların kardeşliğini savunan BDP, İHD, HDK ve çevre örgütlerine bu anlamda çok iş düşüyor. Bugün Ermeni evleri talan edilirse, Kemalist Cumhuriyet gün gelir Kürt halkının da evlerini başına yıkar. Bir kültürü yok etmek, insanlığı yok etmektir. Bu bir tarih katliamıdır. Muş'ta tarihi Ermeni evlerinin katliamına bir imzayla dur de. Halkların kardeşliği, eşitliği adına bu yıkıma bir imzayla sen de dur de.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-binalar-yikilmasin-diye-imza-toplaniyor-_110149.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!