Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarihi Okul Otel Olacak

Beyoğlu Taksim Ortaokulu kapanıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise tarihi okul binasını ‘gelir’ sağlamak amacıyla uygulama oteli olarak kullanıma açacak.

yapi.com.tr
Tarihi Okul Otel Olacak

Birgün Gazetesi'nden Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre, İstanbul Beyoğlu’nda tarihi Taksim Ortaokulu kapanıyor. Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sit alanında bulunan tarihi binayı önümüzdeki dönemden itibaren Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi kapsamında uygulama oteli olarak kullanacak.

Müdürden destek raporu

Alt gelir gruplarının yaşadığı Tarlabaşı’nda Roman ve Kürt ailelerin çocuklarının okuduğu okulun kapanması tepkilere yol açtı. İddiaya göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yıllardır okul binasını otele dönüştürmeyi ve ‘kazanç sağlamayı’ amaçlıyordu. Bu amaçla iki yıl önce tarihi binanın en üst iki katı boşaltıldı ve yaklaşık 350 olan öğrenci sayısı 270’e düşürüldü. Okul Müdürü İbrahim Özkul’un da bu amaçla bir rapor yazdığı ve okula yeterli talebin olmadığını belirterek okulun kapatılmasını istedi.

Okul müdürü tarafından raporlaştırılan talep üzerine İlçe Milli Eğitim yöneticileri, okulun Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi kapsamında uygulama oteline dönüştürülmesi kararını aldı.

Lojmanlara da el konuldu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul binasının yanında bulunan 10 daireli lojmana da el koymaya başladı. Daha önce 10 daireli lojmanın 2 dairesini kullanılırken, sayı önce 4’e, ardından 6’ya çıkarıldı. İlçe Milli Eğitim, 4 daireye el koyarak, öğretmenler yerine daireleri idarecilere tahsis etti. Lojmandan çıkarılan öğretmenler süreci yargıya taşıdı. Öğrenci velileri ise bugün saat 12.00’da okulun önünde bir araya gelerek, duruma tepki gösterecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-okul-otel-olacak_131133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!