Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan “Kesilmiş Ağaçlar”a Dair Açıklama

Bahçeköy’de kesilmiş ağaç görüntüleri ile ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, ormanda ağaç yenileme işleminin yapıldığını "Bu sahaların başka bir amaçla kullanılması asla söz konusu olmayıp, ormanın devamlılığını sağlamak maksadıyla yapılan bir ormancılık faaliyetinden ibarettir." sözleriyle açıkladı.

yapi.com.tr
Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan “Kesilmiş Ağaçlar”a Dair Açıklama

Göktürk'ün doğusundaki karaçam ormanında bir aydır süren ağaç kesimi, sosyal medyada tepkilere neden oldu. Drone ile çekilen görüntülerde onlarca hektar alanda ağaçların kesildiği görüldü.

Sözcü'de yer alan habere göre; konu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; ”Bahçeköy Orman işletme Müdürlüğü'ne bağlı Kurtkemeri Orman İşletme Şefliği 119 No.lu Bölmesinde geçmiş yıllarda oluşturulmuş olan Karaçam Ormanları'nın ‘büyümelerinin durmuş olması, çeşitli zararlıların etkilerine maruz kalmaları ve yetişme ortamına yeterli uyumu sağlayamamaları' gibi nedenlerle yeni fidanlarla ormanın yenilenmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu nedenle mevcut karaçam ağaçlarının sahadan kaldırılarak, yeni fidan dikimi ve ağaçlandırma yapmak amacıyla arazinin hazırlanması çalışmalarına başlanmıştır. 2019 Kasım-Aralık aylarında 8 bin 300 adet fidan alana dikilecektir. Söz konusu çalışma idaremizin gözetim ve denetimi altında, ormancılık teknik icaplarına göre yürütülmektedir. Bu sahaların başka bir amaçla kullanılması asla söz konusu olmayıp, ormanın devamlılığını sağlamak maksadıyla yapılan bir ormancılık faaliyetinden ibarettir" denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarim-ve-orman-bakanligindan-kesilmis-agaclara-dair-aciklama_173563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Dyson Airblade™ 9kJ

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!