Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TÇMB 62. Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, yeni dönemde de görevine devam ediyor.

yapi.com.tr
TÇMB 62. Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı olarak Temmuz 2019’dan bu yana görev yapan Dr. Tamer Saka, 17 Şubat Pazartesi günü gerçekleşen TÇMB Genel Kurulu’nda yeniden başkan seçildi.

Genel Kurulda değerlendirmede bulunan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, Türkiye’nin çimento üretimde Avrupa’nın lideri ve dünyanın en büyük 2. ihracatçısı olduğuna dikkat çekti.

Dr. Tamer Saka, “2019 yılında klinker ve çimento toplam ihracatı % 68 artışla 23 milyon ton olarak gerçekleşmiştir. Sektörün toplam ihracat değeri ise bir önceki yıla göre yüzde 44 artışla 877 milyon dolar olmuştur. 100’ün üzerinde ülkeye gerçekleştirilen ihracatta en önemli pazarlarımız; ABD, İsrail, Gana ve Fildişi Sahili’dir. Ocak 2020’de çimento ihracatı % 81 oranında artarak 1,1 milyon ton, klinker ihracatı ise % 29 artarak 1,3 milyon ton olarak gerçekleşmiştir. Sektörümüzün bu yıl iç satışlarda geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık % 2, ihracatta ise % 15 büyümesini öngörmekteyiz” dedi ve ekledi: “Genel Kurulun ardından oluşan Yönetim Kurulumuz ile sinerji ve iş birliği içinde ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğimize inanıyorum.”

Dr. Tamer Saka’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu’nda, Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu olurken Başkan Yardımcıları ise Nihat Özdemir, Ali Pastonoğlu, Gökhan Bozkurt ve Fatih Yücelik oldu.

 

*

TÇMB Yönetim-Denetleme Kurulları Listesi

Yönetim Kurulu: Ali Pastonoğlu (Adana Çimento), Cem Çelik (Denizli Çimento), Umut Zenar (Akçansa Çimento), Nihat Özdemir (Limak Çimento), Dr. Tamer Saka (Afyon Çimento), K. Gökhan Bozkurt (Nuh Çimento), Adil Sani Konukoğlu (Bartın Çimento), Murat Kahya (MEDCEM Madencilik), Necip Terzibaşıoğlu (Batıçim Çimento), M. Cenker Mirzaoğlu (Çimentaş İzmir Çimento), İrem Öksüz (KÇS Çimento), Fatih Yücelik (Aşkale Çimento), Gianfranco Tantardını (Konya Çimento), Prof. Dr. Yasemin Açık (SYCS İnşaat), Hatim Ben Moussa (Votorantım Çimento), Ş. Nihan Atasagun (Göltaş Çimento), Ümit Yaşar Odabaşoğlu (As Çimento), Cumhur Şahin (Soma Çimento), Osman Nemli (Bursa Çimento), Cem Sak (Yurt Çimento), H. Tolga Korkmaz (Adoçim Çimento), Cengiz Çelik (Arkoz Ağrı Çimento)

Denetleme Kurulu: Ozan Erinçkan (Mardin Çimento), Ülkü Özcan (Çimsa Çimento), H. Burak Akın (Baştaş Çimento)

http://www.yapi.com.tr/haberler/tcmb-62-genel-kurulu-yapildi_177667.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!