Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Temel Çukurunda Toprak Kayması!

Üsküdar'da bina yapımı için açılan temel çukurunda toprak kayması yaşandı. Toprak kayması sırasında çevredeki bir apartmanın bahçesi çökerken başka bir apartmanın da bahçe duvarı yıkıldı.

yapi.com.tr
Temel Çukurunda Toprak Kayması!

DHA'nın haberine göre, Üsküdar Selami Ali Mahallesi Karabağ sokakta bulunan bina yapımı için açılan temel çukurunda istinat duvarının olmaması nedeniyle akşam saat 21.00 sıralarında toprak kayması yaşandı. Toprak kayması sırasında o sırada iki kişinin bulunduğu 5 katlı apartmanın bahçesinde çökme meydana geldi. Çökme sırasında bahçedeki iki kişiden biri inşaat alanına düşerek hafif şekilde yaralandı. Yaklaşık 20 dakika sonra da başka bir apartmanın bahçe duvarı yıkılırken o sırada bahçede kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. Göçmenin ardından polis ekipleri alana güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, mahalle sakinleri de panik içerisinde dışarı çıktılar.

‘Arkadaşımızı bir anda yerde bulduk’

Toprak kayması sırasında göçen binanın bahçesinde oturan Merdan Uçar, “Akşam saat 9-10 gibi burada bahçemizde arkadaşımla beraber oturuyorduk. Hiç ummadığımız bir anda toprak kayması oldu. Bir anda arkadaşımızı yerde bulduk. Ne olduğunu anlamadığımız sırada da 20 dakika sonra başka bir apartmanın bahçe duvarı yıkıldı. Can güvenliğimiz tehlikede. Hiç birimiz evimize giremiyoruz. Gecenin bir yarısında herkes sokaklarda, kimse evine giremedi. Zabıtanın ve mühendislerin bize vereceği tutanağı aldıktan sonra gidip yetkililere şikayette bulunacağız. Az önce Üsküdar Belediyesi ekipleri geldi. Dışarıda kalan arkadaşlarımızı otellere götürdüler. Evlerine giremeyen arkadaşları götürdüler otellere yerleştirdiler" dedi.

‘Can güvenliğimiz tehlikede’

Yatakta uyurken gürültüyle uyandığını söyleyen Deniz Gök ise, "Biz yatakta uyuyorduk. Aniden bir sese uyandık. Apartmanın bahçesi bizim bahçenin üzerine yıkıldı. Can güvenliğimiz tehlikede. Burada yaşamak istemiyoruz ya da zararımızın karşılanmasını istiyoruz. Biz burada kahvaltımızı ediyoruz, yemek yiyoruz o sırada burada da olabilirdik. Allahtan kimsenin canına bir zarar gelmedi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temel-cukurunda-toprak-kaymasi_124369.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!