Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Kuzguncuk Bostanı Üsküdar Belediyesi'ne Kiralandı!

Boğaz’ın son yeşil alanlarından Kuzguncuk Bostanı yapılaşmaya karşı 20 yıllık mücadelesinin ardından dün Üsküdar Belediyesi’ne kiralandı.

yapi.com.tr
Kuzguncuk Bostanı Üsküdar Belediyesi'ne Kiralandı!

Kuzguncuk Bostanı yapılaşmaya karşı direniyor. Yaklaşık 700 yıldır ekip biçilen  bostan dün Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü tarafından kiralanmak üzere ihalaye çıktı. İhaleyi Üsküdar Belediyesi aldı. Belediye arazinin yeşil olarak korunacağını açıklasa da, Kuzguncuklar temkinli. Birgün Gazetesi'nden Olgu Kundakçı'nın haberine göre, Kuzguncuklular Derneği Başkanı Tülay Onat, “Arazinin bostan olarak kalması için 1986 yılında yapılan plan değişikliğinin iptal edilmesini talep ediyoruz. Kiralama ihalesinde yalpılaşma tehditi yok. Ama yap-işlet-devret modeli nedeniyle arazinin yapılaşmaya açılma riski var. İhale şartnamesine göre, bir yılın sonunda, Vakıflar Müdürlüğü arazinin boşaltılmasını isterse, Üsküdar Belediyesi araziyi boşaltmak zorunda kalacak” dedi.

İhale sırasında Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü binası önünde eylem yapan Kuzguncuklular, ihaleyi belediyenin kazandığını öğrenince Üsküdar Belediyesine kadar yürüdü. Kuzguncuklular Derneği yönetimi Üsküdar Belediyesi’ne tapuda bostan olarak kayıtlı arazinin bostan olarak kalması için dilekçe verdi.

Dernek Başkanı Onat, “Biz bu alanı hiç yapılaşma olmaksızın kullanmak istiyoruz. Gitgide büyüyen çay bahçeleri, zeminine beton dökülmüş çocuk bahçeleri istemiyoruz” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzguncuk-bostani-uskudar-belediyesine-kiralandi_118115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!