Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Termik Santral Geleceğe İhanet

Eskişehir’in Alpu ilçesinde termik santral kurulması için çalışma başlatıldı. TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu sekreteri Neşet Aykanat, “Ülkemizin en verimli ovalarından birinin göbeğine termik santral yapılmak istenmesi tarım ve geleceğimize ihanettir. Kömürlü termik santrallarla birlikte yaşamak intihardır” dedi.

yapi.com.tr
Termik Santral Geleceğe İhanet

Cumhuriyet'ten Can Hacıoğlu'nun haberine göre, Türkiye’nin önemli tarımsal faaliyet gösterilen ovalarının başında gelen Eskişehir’in Alpu ilçesinde termik santral kurulması için çalışma başlatıldı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu sekreteri Neşet Aykanat, “Ülkemizin en verimli ovalarından birinin göbeğine termik santral yapılmak istenmesi tarım ve geleceğimize ihanettir. Kömürlü termik santrallarla birlikte yaşamak intihardır” dedi.

Santralların zehir saçtığını vurgulayan Aykanat, “Kömürlü termik santrallar oluşturdukları kül dağları ve asit yağmurlarıyla başta ormanlar ve sulak alanlar olmak üzere doğaya, tarım alanlarına da büyük zarar vermektedir. Santralların olduğu yerlerde tarımsal üretim azalmakta, kül ve asit yağmuru yağan köylerde verimli ürün yetişmemekte, ayrıca ormanlarda ve sulak alanlarda yaşayan tüm canlıların yaşam hakları ihlal edilmektedir” diye konuştu

http://www.yapi.com.tr/haberler/termik-santral-gelecege-ihanet_161550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!