Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Thermaflex, “Cradle to Cradle” Sertifikasını Almaya Hak Kazandı

Teknik yalıtım firması Thermaflex, Thermasmart PRO ürünü için Beşikten Beşiğe Bronz sertifikasını aldı.

yapı.com.tr
Thermaflex, “Cradle to Cradle” Sertifikasını Almaya Hak Kazandı

Dünyanın bugün içinde bulunduğu ve giderek önemi artan doğal kaynak sıkıntısı özellikle inşaat sektöründe dayanıklı ve sağlıklı dizaynların yapılmasını zorunlu kılıyor. Bu konuda beşikten beşiğe anlamına gelen Cradle to Cradle Certified™ damgası döngüsel ürün dizaynı konusunda referans bir değer olarak ön plana çıkıyor. Bu kapsamdaki ar-ge çalışmalarına devam eden teknik yalıtım firması Thermaflex, Beşikten Beşiğe Bronz sertifikasını almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan firma yetkilileri, "Çevreye ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan inancımız % 90 Beşikten Beşiğe Sertifikalı ürün çeşitliliğine ulaşmamızı sağlamaktadır. Termal enerji dağıtımında kullanılan esnek, ön yalıtımlı boru Flexalen 600 ‘e ait Beşikten beşiğe sertifikası Temel seviyeden Gümüş’e yükselmiştir. Bugün, izole boru ve levha ürünümüz Thermasmart PRO için Gümüş Beşikten Beşiğe sertifikasını almış bulunuyoruz" dedi.
 
1976’da kurulan Thermaflex, sürdürülebilir malzeme odaklı ar-ge çalışmalarına devam ediyor. Firmanın daha önce gerçekleştirdiği projeleri arasında; % 100 bileşen geri dönüşümü ve sıfır toksisite, geridönüşüm ve malzeme yeniden kullanımının en üst düzeye çıkaran ‘Reclaim’ programı, Avrupa yenilenebilir  enerji kaynaklarından % 95 enerji alımı, % 80 bileşenlerin Yaşam Döngü Analizi  (LCA) ile tamamlanması yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/thermaflex-cradle-to-cradle-sertifikasini-almaya-hak-kazandi-_144462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!