Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TMB, Malezya ve Singapur Müteaahitleri Güç Birliği Yapıyor

Yapı Fuarı İstanbul 2010 İş Geliştirme Platformu çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonlardan biri olan Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İşbirliği Alım Heyetleri Programı'yla Türkiye'de bulunan Malezya Müteahhitler Birliği (MBAM) ve Singapur Müteahhitler Birliği (SCAL) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) arasında karşılıklı

yapi.com.tr
TMB, Malezya ve Singapur Müteaahitleri Güç Birliği Yapıyor

Yapı Fuarı İstanbul 2010 İş Geliştirme Platformu çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonlardan biri olan Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İşbirliği Alım Heyetleri Programı'yla Türkiye'de bulunan Malezya Müteahhitler Birliği (MBAM) ve Singapur Müteahhitler Birliği (SCAL) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) arasında karşılıklı işbirliğinin arttırılmasına yönelik bir mutabakat zaptı imzalandı. MBAM Başkanı Aziz Tan Sri Bahaman, SCAL yöneticilerinden Simon Lee Fun ve TMB Genel Sekreteri Haluk Büyükbaş'ın hazır bulunduğu imza töreni, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Aziz Tan Sri Bahaman, Haluk Büyükbaş ve Simon Lee Fun

TMB'nin özellikle uluslararası arenada işbirliklerini geliştirmeye özen gösterdiğini ve bu çerçevede işbirliği anlaşması imzaladığı 20'den fazla ülke olduğunu belirten Haluk Büyükbaş, imzalanan anlaşmanın söz konusu ülkelerin bulunduğu bölgelerde pazara girmeleri yönünde bir adım olacağına inandığını söyledi. Büyükbaş, Türk müteahhitlerin daha çok Kuzey Afrika'da, Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Rusya bölgelerinde aktif olduğuna değinerek, Uzak Asya'nın bu anlamda pek değerlendirilmediğini anımsattı ve şöyle devam etti: 

"Ama son zamanlarda özellikle Hindistan, sahra altı Afrika gibi bölgeler önemli pazarlar haline geliyor. Biz, Singapur ve Malezya Müteahhitler Birlikleriyle yazışmalarımızı uzun zamandır sürdürüyorduk. Öncelikle taraflar, bulundukları ya da olmayı planladıkları pazarlar, ihaleler hakkında bir bilgi transferinde bulunacaklar. Üyelerin birbirleriyle tanışacağı ortak aktiviteler, eğitimler yapılacak. Sonrasında hedef, üçüncü ülkelerde konsorsiyumlar oluşturularak birlikte ihalelere girilmesi. Bu birliktelikler, teknik, finansal ya da iş gücü konularında olabilir".

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tmb-malezya-ve-singapur-muteaahitleri-guc-birligi-yapiyor_79260.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!