Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yerli Firmaların Alım Heyeti Programına İlgisi Krizle Arttı

Yapı Fuarı İstanbul 2010 İş Geliştirme Platformu çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonlardan biri olan Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İşbirliği Alım Heyetleri Programı, dün (04 Mayıs Salı) WOW İstanbul Convention Center’da gerçekleştirilen ikili görüşmelerle başladı. Fuarla eş zamanlı olarak yürütülen program, Dış Ticaret

yapi.com.tr
Yerli Firmaların Alım Heyeti Programına İlgisi Krizle Arttı

STRONG>Yapı Fuarı İstanbul 2010 İş Geliştirme Platformu çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonlardan biri olan Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İşbirliği Alım Heyetleri Programı, dün (04 Mayıs Salı) WOW İstanbul Convention Center’da gerçekleştirilen ikili görüşmelerle başladı. Fuarla eş zamanlı olarak yürütülen program, Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde gerçekleştiriliyor. Özellikle Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerinden inşaat yatırımcılarının öne çıktığı program, Türk Yapı Sektörü’nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak.

Tansel KünbiAlım heyeti organizasyonunun 4 yıldır yapılmakta olduğunu anımsatan OAİB Tanıtım, Fuar, Organizasyon ve Yayın Şubesi Şube Müdürü S. Tansel Künbi, “İlk yaptığımız ziyarette fuarın, Türkiye için çok önemli ve prestijli bir organizasyon olduğunu gördük. Özellikle inşaat malzemeleri ve müteahhitlik hizmetleri konusunda Türkiye’nin önde gelen bütün firmalarının katıldığı, çok güzel organize edilmiş, yerli ve yabancı katılımı, ziyaretçi yoğunluğuyla dikkat çekiyordu. Sonraki yıllarda da giderek artan bir ziyaretçi ve katılımcı profili oldu” dedi. Programın Fuarla eş zamanlı kurgusunun, ikili görüşmelerin standlarda sürdürülmesi anlamında faydalı olduğunu anlatan Künbi, çividen iskele kalıp sistemlerine ve inşaat makinelerine kadar geniş bir ürün yelpazesi olan inşaat malzemeleri sektörünün Türkiye açısından öneminin altını çizdi ve gittikçe artan rekabet içinde öne çıkabilmek için alım heyeti organizasyonlarının önemli fırsatlar sunduğunu sözlerine ekledi.

Heyeti oluşturacak ülkelerin belirlenmesinde yeni pazar arayışlarının çok belirleyici olduğuna değinen Künbi, şöyle devam etti: “Bu organizasyonda, Afganistan, Kuzey ve Orta Afrika ülkelerinin heyetleri var örneğin. Sudan, yaklaşık 40 firmayla katılıyor. Bu ülkeler, yeniden inşa sürecinde olmalarıyla dikkat çekiyorlar ve inşaat malzemeleri konusunda Türkiye’den ciddi talepleri var. Bu tür organizasyonların, ülke ihracatının artmasında çok önemli katkıları olduğuna inanıyorum”.

Krizin, Türk firmalarının ikili görüşmelere katılımını olumlu etkilediğini açıklayan Künbi, “Kriz öncesinde ürün pazarlama, kapasite kullanımı sıkıntısı olmayan firmalar, yeni pazarlar, yeni müşteriler bulmanın kolay bir şey olmadığını görmeye başladılar. Dolayısıyla oluşturduğumuz heyetlere katılımlarını arttırdılar. Firmalarımız, bu firmaları bulmak için yurtdışına gitmek ve onun maliyetini göğüslemek yerine, neredeyse sıfır maliyetle burada görüşme fırsatı buluyorlar. Bu ciddi bir imkan” dedi. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/yerli-firmalarin-alim-heyeti-programina-ilgisi-krizle-artti_79219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!