Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ Konutları Açık Arttırmayla Satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Kuzeykent projesinde yer alan daireleri açık artırma ile satacak.

yapi.com.tr
TOKİ Konutları Açık Arttırmayla Satacak

Kuzeykent Projesi’nin, Ankara’nın kuzeyinde bir milyon 665 bin metrekare alan üzerine inşa edildiğini belirten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “Yeni bir yaşam alanı olan ve farklı gelir grubundan insanları aynı yerde buluşturacak KuzeyKent Projesi’nde ilk etapta 250 konutu 'Açık Artırma Yöntemi' ile satışa sunacagız” diye konuştu.

Posta gazetesinde yer alan habere göre, açık artırmanın 6 Mart 2018 günü saat 11.00’de TOKİ’nin  Ankara  Bilkent’teki merkezinde yapılacağını dile getiren Ergün Turan, yaptıkları ve yapacakları ihalelerinin ayrıntılı bilgisine www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabildiğini aktararak, ihaleye katılım şartları, proje detayları ve diğer ayrıntıların internet sayfalarında yer aldığını belirtti.

Turan, açık arttırmaya sunulacak 250 dairenin 176’sının 3 oda 1 salon, 16’sının 3 oda 1 salon dubleks ve 58’inin ise 4 oda 1 salon planında inşa edildiğini söyledi. Konutların 235 bin liradan başlayan fiyatlardan başlayacağını ve yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile ödeme planının olacağını söyledi.

Açık arttırmaya ilişkin bankacılık hizmetlerinin Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütüleceğini de sözlerine ekleyen Turan, “Başvurular, teminatlar Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir” diye konuştu.

5 bin konutluk yeni bir yaşam alanı
Dar gelirli, konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yaptıklarını söyleyen Mehmet Ergün Turan, konut inşaatının yanında ihtiyaç duyulan her alanda projeler ürettiklerini açıkladı. KuzeyKent Projesi’nin Ankara yeni bir değer katacağını da söyleyen Turan, “Proje kapsamında toplam 5 bin 82 konut inşa ediyoruz. Projemiz, içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak” dedi.

 
Yeşil ile dolu bir yaşam
250 konutun satışa sunulacağı KuzeyKent Projesi’nde 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal alanların olduğunu da söyleyen Turan,  “Ankara’ya yeni bir değer katacak proje ile vatandaşlarımız yeşil alanla daha çok buluşacak. 700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alacak. Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise, 23 farklı büyüklükte süs havuzu, müzik ve dans eşliğinde ses-ışık ve su oyunu gösterilenin yapılmasına imkan veren havuz,  2 giriş kapısı,  21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu yer alacak”  dedi.

Bütün sosyal ihtiyaçlar karşılanacak
Proje içerisinde vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak bütün alanların yer alacağını da söyleyen Turan, “KuzeyKent Projemizi çok yönlü ve vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inşa ediyoruz. Proje içerisinde, yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları olacak. Ayrıca, çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar ile çocuklarımız yeşille iç içe bir yaşama kavuşacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-konutlari-acik-arttirmayla-satacak_163189.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!