Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ’den, Borcu Olan Vatandaşa ‘Evden Çık’ İhtarı!

İktidara yakın şirketlerin milyarlık borçları ertelenirken, TOKİ, birkaç bin lirayı bulan borçlarını ödeyemeyen sakinlerine, “Konutu terk et” yazısı gönderdi.

yapi.com.tr
TOKİ’den, Borcu Olan Vatandaşa ‘Evden Çık’ İhtarı!

TOKİ tarafından Afyonkarahisar'da Çetinkaya ve Sadıkbey'de yapımına başlanan 50 bin ve 100 bin konut kampanyaları kapsamındaki konutların, taksitlerini ödeyemeyen vatandaşa, konuttan çıkmaları için ihtarname yollandı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; ihtara sert tepki gösteren CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, konuyla ilgili olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi yöneltti.

Köksal’ın, Bakan Kurum'a yönelttiği önergesinde şunları sordu: “Afyonkarahisar'da TOKİ'den ev sahibi olup aylık taksitlerle ödeme yapan vatandaşlardan pandemi sürecinde taksitlerini ödeyemeyenlere noterden ihtar çekerek birikmiş taksitlerin faizleriyle birlikte 30 gün içinde ödenmesini, ödenmemesi halinde 15 gün içinde konutun boşaltılarak teslim edilmesinin istendiği doğru mudur? Ayrıca bugüne kadar ödenen taksit tutarlarının faizsiz olarak konutların kira bedelinden düşüleceği, ödenen miktarın kira bedelini karşılamaması halinde icra yoluyla tahsil edileceği doğru mudur? Bu hususlar doğru ise pandemide işini kaybeden veya ekonomik kayıplar yaşadığı için geçim sıkıntısı çeken vatandaşların taksitlerini ödeyememesi yüzünden bir de evsiz kalması hakka hukuka vicdana sığar mı?”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-borcu-olan-vatandasa-evden-cik-ihtari_188155.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!