Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Torunlar GYO Paşabahçe'nin Yerine Otel Yapacak

Torunlar GYO, İstanbul Boğazı kıyısındaki tarihî Paşabahçe Tekel fabrikasını Özelleştirme İdaresi'nden 355 milyon liraya aldığı araziye otel inşa edecek. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, "Paşabahçe'yi almamız ile artık turizm de ilgi alanımıza giriyor. İstanbul'un güzelliğine yakışacak bir otel projesi geliştirmeye çalışacağız." dedi.

yapi.com.tr
Torunlar GYO Paşabahçe'nin Yerine Otel Yapacak

Gıda, gayrimenkul ve AVM alanında faaliyet gösteren Torunlar, Paşabahçe'de aldığı araziyle birlikte turizme giriyor. Zaman Gazetesi'nden Arife Kabil'in haberine göre, geçtiğimiz hafta ihalesi gerçekleştirilen Paşabahçe arazisinde otel yapacaklarını söyleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, "Yeni projelerimizde son ihalesini aldığımız Paşabahçe'deki Tekel binası ile turizm de alanımıza giriyor. Bu arazideki proje için tek bir kriterimiz var: O da İstanbul. İstanbul'un güzelliğine yakışacak bir proje geliştirmek üzere çalışacağız." dedi. Torun, projenin dünyaca ünlü mimarlar arasında düzenlenen yarışma ile şekillendirilebileceğini söyledi.

2011 yılına ilişkin finansal sonuçları ve gelecek dönem beklentilerini bir basın toplantısıyla açıklayan Aziz Torun, 355 milyon lira ile en yüksek teklifi verdikleri Paşabahçe arazisi ile ilgili soruları cevapladı. Torun, "Öncelikle ihale sürecinin tamamlanması gerekiyor. Bu süreçlere paralel nasıl bir proje yapacağımız ortaya çıkacak. Alanında uzman ulusal ve uluslararası danışmanlarla ortaklaşa çalışacağız ve proje geliştirmedeki tecrübemizi kullanacağız." şeklinde konuştu. Söz konusu projenin Anadolu yakasının çehresini değiştireceği yorumunu yapan Torun, proje için acele etmeyeceklerini ve her türlü özeni göstereceklerini dile getirdi. Firmanın planladığı otel projelerinden diğeri de yine İstanbul'da Karaköy'deki arazisinde. Bu bölgede butik otel yapacaklarını belirten Torun, "Bu otel için asıl belirleyici ölçüt Galata Port Projesi. O netleşince bizim projemiz de netleşecek." açıklamasını yaptı. Otelcilik konusunda daha önce de tecrübelerinin olduğunu söyleyen Torun, işletmecilikte olmasa da inşadaki deneyimlerle yeni projelere başlayacaklarını belirtti.

Aziz Torun, Torunlar GYO'nun 2011 yılında 177,3 milyon TL net kâr elde ettiğini açıkladı. Torun, söz konusu verilerde firmanın 2011 yılını 2 milyar 533 milyon TL net aktif değer ve 3 milyar 818 milyon TL portföy değeri ile kapattığını kaydetti. Torun, "2011 yılını yatırım yılı olarak açıklamıştık. Bu doğrultuda portföyümüzde yer alan Mall of İstanbul, Torun Tower, Bulvar Samsun AVM ve Ali Sami Yen arazisi projesi gibi önemli yatırımları arka arkaya başlattık. Bu projelerimiz için 223 milyon lira yatırım harcaması gerçekleştirdik. Hem devam eden hem de geliştirdiğimiz projelerimiz için 2014 yılı sonuna kadar 1 milyar 300 milyon lira yatırım harcaması daha yapmayı planlıyoruz." dedi.

Torunlar GYO'nun 2011 yılı finansal rakamlarıyla ilgili bilgi veren Torunlar GYO finans sorumlusu İsmail Kazanç ise, "Faaliyetimizin yüzde 64'ünü özkaynaklarımız ile finanse ediyoruz. 2012'de 278,9 milyon lira satış geliri hedefliyoruz." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/torunlar-gyo-pasabahcenin-yerine-otel-yapacak_91440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!