Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TPE 40 Patent ve Marka Uzman Yardımcısı Alacak

Türk Patent Enstitüsü (TPE), 40 patent ve marka uzman yardımcısı istihdam edecek. Başvurular, 13 gün içinde TPE'nin internet sitesindeki form doldurularak yapılacak.

yapi.com.tr / AA
TPE 40 Patent ve Marka Uzman Yardımcısı Alacak

Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, TPE, patent ve marka uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunlarından 5, hukuk fakültesi mezunlarından 20, endüstri mühendisliği, tekstil mühendisliği, makine mühendisliği bölümü mezunlarından 4, endüstri tasarımı bölümü, endüstri ürünleri tasarımı bölümü, endüstriyel tasarım bölümü mezunlarından 1, kimya, biyokimya bölümleri mezunlarından 2, eczacılık fakültesi mezunlarından 2, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunlarından  2 ve makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği bölümü mezunlarından da 4 kişi olmak üzere 40 patent ve marka uzman yardımcısı kadrosuna sözlü sınavla personel alacak.

Başvurular, 13 gün içinde TPE'nin internet sitesindeki form doldurularak yapılacak. Giriş sınavına başvuru şartları arasında sözlü sınavın başladığı gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, A grubu kadrolar için 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerindeki Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) ilgili puan türünden en az 80 almış olmak yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tpe-40-patent-ve-marka-uzman-yardimcisi-alacak_109572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!