Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Ytong İle ‘Gazbeton Dersi’

Gazbeton yapı malzemesinin mimari tasarım ve uygulama alanlarıyla ilişkisini göstermek, ısı yalıtımı, yangın ve deprem emniyeti, uygulama kolaylığı gibi konularda faydalarını anlatmak amacı ile 2010 yılında hazırladığı seçmeli ders programı ile yola çıkan Türk Ytong, 9 yılda 1.000’in üzerinde öğrenciye ulaştı.

yapi.com.tr
Türk Ytong İle ‘Gazbeton Dersi’

Çevre dostu ürünleri ve sürdürülebilir yapılaşma kapsamında yaptığı çalışmalarla tanınan Türk YtongYapılarda Gazbeton Uygulamaları Dersi’ ile mimarlık eğitiminde teori ve pratiği birleştiriyor. Türk Ytong, ‘Gazbeton Dersleri’ ile her yıl artan sayıda mimarlık öğrencisine ulaşıyor. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan 14 haftalık seçmeli ders programı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Maltepe Üniversiteleri’nin Mimarlık bölümleri de dahil olmak üzere üç üniversitede devam ediyor.

Derslerde, gazbeton yapı malzemesi hakkında temel bilgiler, tasarım ve uygulama yöntemleri, ilgili yönetmelikler ve sahaya dönük deneyimler paylaşılıyor. Son yıllarda yapı sektöründeki en dikkat çekici dijitalleşme adımı olan ‘Yapı Bilgi Modellemesi (BIM)’ uygulamalarını da içeren dersler, Türk Ytong teknik uzmanlarının rehberliğinde yürütülüyor. Sektörden deneyimli mühendis ve mimarların da katılarak kendi pratiklerine uygun konularda katkı sağladığı dersler, öğrencilerin uzmanlaşmasına destek oluyor.  

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, ‘Yapı malzemeleri ve teknolojilerinin hızla değiştiği günümüzde, bilgi üretimi ve paylaşımı konusunda malzeme üreticilerine önemli görevler düşüyor. Bu bilinçle akademik ve sektörel iş birliklerine, gençlere yönelik eğitim ve etkinliklere ayrı bir önem veriyoruz. Çağdaş yapılara, sürdürülebilir yerleşim alanlarına imza atacak genç mimar ve mühendislerle sürekli bir arada olmak bize ayrı bir enerji ve dinamizm de katıyor. Gazbeton Dersleri’ne başladığımız 2010 yılından bugüne 9 yılda 1.000’in üzerinde mimarlık öğrencisi ile bir araya gelme fırsatı bulduk. Sektördeki yenilikler ve yapı malzemeleri hakkında bilgi paylaşımları gerçekleştirdik. Dersleri yürüten teknik kadrolarımız, akademik içeriklerin güncellenmesi ve geliştirilmesi için düzenli araştırma ve çalışmalar yapıyor. Ders notları 2014 yılında kitap olarak yayınlandı. Yıllar içerisinde bu dersler, zengin ve güzel bir paylaşım platformuna dönüştü. Bizlere güvenerek, bu dersleri açmamıza olanak sağlayan üniversite yönetimlerine de teşekkür ediyoruz. Üniversite-Sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olan ve yıllardır başarıyla devam eden bu programın, sektörümüzde yaygınlaşmasını diliyoruz’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-ytong-ile-gazbeton-dersi_168232.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!