Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye Avrupa’da En Cazip İkinci Pazar

Ernst&Young Avrupa Gayrimenkul Yatırımları Beklenti Göstergeleri araştırması sonuçlarına göre, Türkiye gayrimenkul piyasası, Avrupa’da en cazip ikinci pazar oldu.

yapi.com.tr
Türkiye Avrupa’da En Cazip İkinci Pazar

Ernst&Young’ın, The Economist Intelligence Unit işbirliği ile gerçekleştirdiği Avrupa Gayrimenkul Yatırımları Beklenti Göstergeleri araştırması sonuçlandı.

Ernst&Young Kurumsal Finansman Bölümü Başkanı Müşfik Cantekinler, konuya ilişkin açıklamasında, diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslanınca, katılımcıların yüzde 95’inin Türkiye’yi cazip, hatta çok cazip olarak gördüğünü belirtti.

Beklenen yüksek talep karşısında tüm gayrimenkul türlerinde, başta perakende olmak üzere fiyatların artacağının da düşünüldüğünü belirten Cantekinler, ”Ancak bu fiyat artışlarının sadece prestijli lokasyonlarda gerçekleşeceği beklentisinin de altını çizmekte yarar var” dedi.

Araştırmada yatırımcıların başta prestijli lokasyonlardakiler olmak üzere Türkiye’deki tüm gayrimenkul türleriyle ilgilendikleri görüldü. Ankete katılanların yüzde 80’i önümüzdeki yıl ticari gayrimenkul işlemlerinde hacmin yükseleceğini, yüzde 70’i de yabancı yatırımcıların öneminin daha çok artacağını ve uluslararası işlemleri hızlandıracaklarını öngördü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-avrupada-en-cazip-ikinci-pazar-_104556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!