Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Dikişsiz Boru Üretiminde Avrupa'nın En Büyüğü

Çelik Boru Üreticileri Derneği (ÇEBİD) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demircioğlu, ''Türkiye, dikişsiz boru üretiminde Avrupa'nın en büyük üretim yapan ülkesidir. AB'ye katılan son 12 ülkenin toplamının iki katı üretim yapıyoruz'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Türkiye Dikişsiz Boru Üretiminde Avrupa'nın En Büyüğü

Çelik Boru Üreticileri Derneği (ÇEBİD) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demircioğlu, ''Türkiye, dikişsiz boru üretiminde Avrupa'nın en büyük üretim yapan ülkesidir. AB'ye katılan son 12 ülkenin toplamının iki katı üretim yapıyoruz'' dedi.
    
Demircioğlu, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO), ÇEBİD'in mayıs ayı genişletilmiş toplantısında yaptığı konuşmada, sanayinin tek başına ele alınmaması gerektiğini söyledi. Turizm ve sağlık dışındaki servis sektörünün, 'sanayi faaliyetlerin bir tamamlayanı olarak' var olduğunu belirten Demircioğlu şöyle konuştu:
    
''Türkiye, dikişsiz boru üretiminde Avrupa'nın en büyük üretim yapan ülkesi. AB'ye katılan son 12 ülkenin toplamının iki katı üretim yapıyoruz. Bu açıdan Türkiye için önemli sektör, Ortadoğu, Avrupa ve ABD için önemli ihracatçı. Üretimin yüzde 45'i ihraç ediliyor. Bu sektör 4 milyar dolarlık, servis ve diğer faaliyetlerle beraber toplam 6 milyar dolarlık ekonomiyi temsil ediyor. Avrupa, ABD ve Akdeniz havzasında önemli yerimiz var. Çünkü bu alanda Türkiye çok önemli üretici güç. Türkiye'de yapılacak yatırımların ana ekseninin sanayi ağırlıklı olması gerekir.''
    
''En büyük tedarikçi ERDEMİR''
    
ÇEBİD olarak, yılda iki kez genişletilmiş yönetim kurulu toplantılarını, üyeleri, tedarikçileri ve müşterilerinin yoğun olduğu şehirlerde yaptıklarını anlatan Demirci, ''Bunda amaç hem o bölgeyi tanımak, hem daha iyi temas etmek, hem de ülkeyi daha iyi görmektir. Burada da birçok müşteri, yatırımcı ve tedarikçilerimiz var. En büyük tedarikçimiz Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) burada. Bölgeyi daha yakından tanıyacağımız bu toplantıda bize ev sahipliği yapan Ereğli TSO Yönetim Kurulu ve oda üyelerine teşekkür ediyorum''
    
TSO Başkanı Mehmet Genç de, toplantının ilçelerinde yapılmasından memnunluk duyduklarını belirterek, teşekkür etti. ÇEBİD üyelerine, ilçenin ekonomik potansiyel ve yatırım imkanları, Ereğli ve Alaplı Organize Sanayi Bölgeleri, Alaplı'da yapılması planlanan limanla ilgili bilgilerin aktarıldığı toplantıda Genç, Demircioğlu'na teşekkür plaketi takdim etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-dikissiz-boru-uretiminde-avrupanin-en-buyugu_87220.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!