Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye ile Katar Güneş Enerjisinde İşbirliğine Gitti

Katar ve Türk şirketleri güneş enerjisi Ar-Ge çalışmaları ve güneş ekipmanları alanında mutabakat zaptı imzaladı.

yapı.com.tr/AA
Türkiye ile Katar Güneş Enerjisinde İşbirliğine Gitti

Katar Güneş Teknolojileri şirketinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'den Bendis Enerji ve Fernas Grup ile Ar-Ge çalışmaları ve güneş ekipmanları uygulamaları alanında mutabakat zaptı imzalandı. İşbirliği anlaşmasıyla Türkiye'nin enerji çeşitlendirmesine yönelik çalışmalarının ve güneş enerjisi endüstrisinin güçlendirilmesi hedefleniyor.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi, mutabakat zaptının iki ülke arasındaki mevcut güçlü dostluk ve işbirliğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Katar ve Türkiye'nin politik ve ekonomik alanda uzun yıllardır işbirliği içerisinde olduğunu, mutabakat zaptının bu işbirliğini daha arttıracağını belirten Al Şafi, "İki büyük ülkenin birbirine yakın ortak ilgisi var, farklı alanlarda işbirliğine açıklar. Katar Güneş Teknolojileri şirketinin Türkiye'nin güneş enerjisi endüstrisinin gelişimi için burada olmasından dolayı çok gururluyum. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Türkiye'nin yenilenebilir enerji inisiyatifini değerlendirmesi ve güneş enerjisinin gelişmesi için gösterdiği bağlılık takdire değer" ifadesini kullandı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halit K. Al Hajri de Türkiye’nin güneş enerjisi alanında hızla ilerlediğini ve güneş teknolojisinde uzmanlığın önemli olduğunu belirterek, bu konuda Türk şirketleriyle çalışmaktan memnun olduklarını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-ile-katar-gunes-enerjisinde-isbirligine-gitti_143864.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!