Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İklim için En Etkili Güneş Enerjisi

Küresel iklim değişikliği mücadelesi için tarihi nitelikte olan Paris İklim Anlaşması, 22 Nisan günü New York’ta aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 175 ülkenin temsilcisi tarafından imzalandı.

yapi.com.tr
İklim için En Etkili Güneş Enerjisi

Türkiye, Paris İklim Anlaşması kapsamında Sekteryaya sunduğu Ulusal Niyet Katkı Beyanı’nda belirtildiği üzere 2030 yılında 10 bin megavat (MW) güneş enerjisi kapasitesine ulaşmayı hedefliyor. Bugün itibari ile Türkiye’de kurulu gücün 400 MW civarında olduğuna dikkat çeken Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) Başkanı Kemal Bayraktar, ““Fosil yakıtlardan kaçış ve enerjide dönüşüm hali hazırda dünyada başladı. Bu dönüşüm, Türkiye için önemli bir fırsat penceresi açıyor. Güneş potansiyeli ile Türkiye bu süreci kaçırmamalı ve geleceğimiz ve sürdürülebilirlik için harekete geçirmeli. Ülkemizin enerji geleceği güneşte” yorumunu yapıyor. GÜNDER, ayrıca güneş enerjisinde Türkiye’nin atması gereken adımları sıralıyor.

Paris İklim Anlaşması’nı değerlendiren GÜNDER Başkanı Bayraktar, Türkiye’nin ve bölgenin geleceğinde güneş enerjisinin çok önemli rol oynayacağına işaret ederek, “Güneş enerjisi hızlı, kolay erişilebilir, ısınmadan elektriğe kadar bir çok alanda kullanılabilir, yüksek istihdam yaratan bir sektör olarak, hem düşük karbonlu gelişebilecek ekonomimize, hem de enerji ihtiyacımıza katkı sağlayacak temiz ve yerli bir enerji kaynağı” şeklinde konuşuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iklim-icin-en-etkili-gunes-enerjisi_144516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!