Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye İnovasyon Haftası’nda TİM’den Peli’ye Ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2012 yılından bu yana düzenlenen, Ticaret Bakanlığı'nın koordinasyonuyla hayata geçen “Türkiye İnovasyon Haftası”, 3-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede, Vezirköprü Orman Ürünleri inosuit programındaki çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.

yapi.com.tr
Türkiye İnovasyon Haftası’nda TİM’den Peli’ye Ödül

Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine katkı sağlayan ve inovasyon ekosisteminin buluşmalarından olan “Türkiye İnovasyon Haftası” 3-4 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kongre merkezinde gerçekleşti. Bu kapsamda yer alan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından başlatılmış bir program olan inosuit'e bir yıl önce dahil olan Vezirköprü Orman Ürünleri programda göstermiş olduğu performans ve çalışmalarıyla ödül aldı. 

Ödül töreninde inovasyon programı hakkında bilgi veren ve kongrenin moderatörlüğünü de üstlenen Dr. Merih Pasin "Inosuit aslında şirketlerdeki finansal yönetimini sistematik olarak kuran, varsa iyileştiren, kurumsal inovasyon konusunda şirketleri yönlendiren bir program. TİM’in kurduğu bu sistem ülke çapında üniversitelerle iş birliği içinde yürütülüyor. Bu programda yer alan ve mentorluk yapan üniversiteden hocalarımız da burada. Şirketlerde iyileştirmeye ve yeniliklere yönelik hazırlanan bu program üniversite-sanayi iş birliği ile yürütülüyor. Türkiye genelinde iki yılda 120’nin üstünde firma bu programa dahil oldu. Her yıl daha da çoğalıyoruz. Bu konuda bu yıl göstermiş oldukları inovasyon çalışmalarıyla sertifika almaya hak kazanan firmalarımızı takdir etmek için buradayız. Ben şimdiden ödül alan tüm firmaları kutluyorum’’ dedi.

İnosuit programı kapsamında Vezirköprü Orman Ürünleri’ne İstanbul Üniversitesi Teknokent AR-GE Müdürü Kayhan Beyazıt mentorluk yaptı. Vezirköprü Orman Ürünleri adına ödülü İş ve Strateji Geliştirme Müdürü Mehmet Karahasanoğlu aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-inovasyon-haftasinda-timden-peliye-odul_172555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!