Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye’de Yapıların Sismik Sistemlere İhtiyacı Var

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Türkiye’de her gün irili ufaklı 30 civarında deprem meydana geldiğine dikkat çeken Aspen Yapı ve Zemin A.Ş Genel Müdürü Ertuğrul Gündoğdu, "Gelişen teknoloji, mimarlık ve mühendislik tecrübesi ile yapıları depreme karşı daha güvenli inşa etmek ve kayıpları en aza indirmek elimizde" dedi.

yapi.com.tr
Türkiye’de Yapıların Sismik Sistemlere İhtiyacı Var

Global işbirliklerine giden Aspen'in deprem bölgelerinde kullanılmak üzere 'sismik taşıyıcı sistemler'i Türkiye yapı sektörüne sunduğunu kaydeden Ertuğrul Gündoğdu, şunları söyledi:

"Konut projelerinin yanısıra hastane ve okul gibi diğer önemli yapılarda da kullanılabilen sismik taşıyıcı sistemler ve tavan uygulamaları ile yıkımları ve can kayıplarını önlemek noktasında önemli bir adım daha atmış oluyoruz. Zira herkesin bildiği gibi ‘deprem değil, bina öldürür’. Depreme dayanıklı olarak inşa edilen ve 'sismik taşıyıcı sistem ile tavan uygulamaları' kullanılan yapılar; deprem, patlama ve benzeri durumlarda sıradan bir yapıya göre çok daha güvenli olacaktır. Bu sistemler sismik faaliyetlere karşı ekstra dayanıklı olarak tasarlanıyor ve Uluslararası Bina Standartları’na (IBC) göre hazırlanıyor".

Aspen Yapı ve Zemin A.Ş’nin portföyündeki sismik taşıyıcı sistemler, farklı deprem riskleri için 'ağır' ve 'orta seviye' olmak üzere sunuluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-yapilarin-sismik-sistemlere-ihtiyaci-var_113829.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!