Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'nin Gürültü Haritası Çıkarılacak

Şehirlerde gürültü haritası hazırlanacak. İlk olarak 14 ilde karayolu, havayolu ve demiryolu gibi alanlar incelenerek Türkiye’nin gürültü haritasını çıkarılacak.

yapi.com.tr
Türkiye'nin Gürültü Haritası Çıkarılacak

Türkiye genelinde şehirlerin gürültü noktalarının belirlenmesi ve buna uygun strateji planlarını hazırlanması için gürültü haritaları çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 14 il belirleyerek buraların  yoğun gürültü alanları  mercek altına aldı. Belirlenen iller arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Erzurum, Gaziantep, Antalya, Adana, Samsun,  Eskişehir, Edirne, Muğla ve Nevşehir yer aldı. Bu illerin gürültü haritasını hazırlayacak olan Bakanlık, daha sonra tüm Türkiye’nin gürültü haritasını çıkaracak.

Bakanlık proje kapsamında  büyükşehirlerin ulaşım alanlarını yakın takibe aldı. Özellikle  İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara ve Kocaeli’nde bulunan her bir karayolu, demiryolu, havaalanı  sanayi tesis alanları  incelenerek, nihai stratejik gürültü haritaları oluşturulacak. AB destekli projenin  bütçesi 6 milyon avro olacak.  30 ayda bitirilmesi planlanan projeyi bir Türk firmasının yanı sıra iki İspanyol ve bir Birleşik Krallık ortaklaşa yürütecek.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-gurultu-haritasi-cikarilacak-_110604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!