Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TÜSİAD'ın İtibarı için İstifa Etti

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, sahibi olduğu Sütaş ile ilgili iddialar üzerine TÜSİAD'ın itibarına zarar gelmemesi için istifa ettiğini açıkladı; TÜSİAD Yönetim Kurulu ise önümüzdeki günlerde toplanarak durumu değerlendirecek.

yapi.com.tr / AA
TÜSİAD'ın İtibarı için İstifa Etti

Dün (04 Haziran Çarşamba) düzenlediği basın toplantısında Sütaş ile ilgili iddiaları değerlendiren Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz; bir süredir Sütaş'ın işçi sendikası ve işçileriyle ilgili bir gerilim olduğu, Sütaş'ın işçilerinin sendikasızlaştırılması için çalıştığı yönünde kasıtlı haberler yayınlandığını belirtti ve şunları söyledi:

"Bazı gazetelerde bu haberlerin yer aldığını gördük. Bunlar, TÜSİAD Başkanlığımla ilişkilendirilerek haber haline getirilmişti. Sütaş'taki 40 yıllık çalışma hayatımın sonucunda geldiğim noktada TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. TÜSİAD Başkanlığı ile 43 yıl boyunca taş taş üstüne koyarak bina edilen bir itibarı devraldım. Türkiye'nin en saygın iş dünyası kuruluşunun, STK'larından birinin itibarını devraldım.

Maalesef bu haberlerle TÜSİAD Başkanlığım üzerinden TÜSİAD'ın da yıpratılmaya veya istismar edilmesine imkan olduğunu görüyorum. TÜSİAD'a zarar gelmesine izin veremem. Ben TÜSİAD'ın Başkanıyım. Bunu en fazla gözetmesi gereken benim. Bu sebeple TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden istifa ettim".

TÜSİAD önümüzdeki günlerde durumu değerlendirecek

TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada ise, "TÜSİAD Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak, durumu değerlendirecektir" denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tusiadin-itibari-icin-istifa-etti-_120897.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!