Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üçkuyular-Narlıdere Metrosunda Flaş Gelişme

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile yapmayı planladığı Üçkuyular Fahrettin Altay-Narlıdere İstihkam Okulu arasındaki 8.5 kilometrelik yeni metro hattı ile ilgili ihale ertelendi.

yapi.com.tr
Üçkuyular-Narlıdere Metrosunda Flaş Gelişme

Ege'de Son Söz'den Fatih Yapar'ın haberine göre, İzmir Hafif Raylı Sistemi 4. Aşaması olarak adlandırılan güzergahın fizibilite raporu ve ihale dokümanları ile hattın ilk 4 kilometresinin (5 istasyon) uygulama projelerinin hazırlanmasına ait danışmanlık hizmet alımı işi iptal edildi. Belediyenin daha önce 10 Şubat olarak ilan ettiği ihale 17 Nisan’a ertelendi. Çalışmalar, kararın ardından iki ay sonraya kalmış oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak ihalenin ardından daha sonra yapım ile ilgili süreç başlayacak. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden gerekli izinlerin alınmasının ardından da inşaat çalışmalarına hız verilecek.

Aç-kapa tünel

Toplam 20 kilometrelik Bornova-Üçkuyular metro hattının uzantısı niteliğinde olacak olan Fahrettin Altay-Narlıdere hattının uzunluğu 8.5 kilometre uzunluğunda olacak. 10 istasyonlu olarak planlanan güzergahın ilk bölümünde Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Narlıdere olarak belirlenen 5 yer altı istasyonu bulunacak. İkinci aşama olarak Narlıdere İstihkam Alayı’na kadar olan bölüm de yine 5 adet yer altı istasyonu yapılacak. Güzergahın tamamının aç-kapa tünel şeklinde yapılması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uckuyular-narlidere-metrosunda-flas-gelisme_129102.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!