Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

İzmir'in Yeni Fuar Alanı Mart'ta Kapılarını Açıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "25 Mart'tan itibaren, mermer fuarıyla birlikte İzmir fuar kapasitesini 5 kat büyütecek güce, altyapıya ulaşmış olacak" derken; Vali Toprak da, "İlimizin özellikle fuarcılık konusunda önemli hedefleri var, bu yolda böylesi mükemmel önemli alanların oluşturulması gerekiyor" yorumunu yaptı.

yapi.com.tr
  • İzmir'in Yeni Fuar Alanı Mart'ta Kapılarını Açıyor
  • İzmir'in Yeni Fuar Alanı Mart'ta Kapılarını Açıyor
  • İzmir'in Yeni Fuar Alanı Mart'ta Kapılarını Açıyor
  • İzmir'in Yeni Fuar Alanı Mart'ta Kapılarını Açıyor

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti ve CHP'li İzmir milletvekilleri, Gaziemir'de yapımı süren yeni fuar alanını gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Heyete çalışmalar hakkında sunum yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, yapım maliyeti 360 milyon lira olan fuarın, arsa alanının 337 bin metrekare olduğunu, bu alanın 50 futbol sahası, 65 Konak Meydanı büyükltğünde olduğunu ifade etti. Gökçe, fuarda 7 sergi holü, 4 seminer salonu bulunduğunu aktararak, 2 bin 500 araçlık kapalı otoparkın yapıldığını dile getirdi. Fuarın çıkışı için yeni bir kavşak düşünüldüğünü, bu kavşak için henüz Karayolları Genel Müdürlüğü'nden olumlu yanıt gelmediğini anlatan Gökçe, farklı alternatifler üzerinde de çalışıldığını belirtti.

Fuar alanının İZBAN hattına bağlantısı için ise ESBAŞ İstasyonundan fuara monoray yapımının planlandığına değinildi.

"Hedeflere gidecek yolda böylesi mükemmel önemli alanların oluşturulması gerekiyor"

Program sonunda gazetecilere açıklama yapan Vali Toprak, gezi sayesinde yeni fuar alanının devasa büyüklüğünü gördüklerini belirtti. Toprak, Kocaoğlu'nu ve çalışma ekibini tebrik ederek, "İlimizin özellikle fuarcılık konusunda önemli hedefleri var, bu yolda  böylesi mükemmel önemli alanların oluşturulması gerekiyor" dedi.

Kocaoğlu ise İzmir'in birçok sektörde büyüyerek kalkınmak zorunda olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

"Bunların başında hizmet sektörü, turizm ve kültür sanat... Sanayimiz, tarımımız, ticaretimiz, liman faaliyetimiz zaten devam ediyor. Hizmet sektöründe, turizmde çeşitlilik yaratarak, kültür sanatta altyapıyı tamamlayarak kentimizdeki esas sıçramayı bu üç sektörde sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu da hizmet sektöründe İzmir'in fuar geleneğinde ulaştığı en büyük nokta. Bunu yan taraftaki otel ve kongre merkezi izleyecek".

Kocaoğlu, "25 Mart'tan itibaren Allah'tan bir mani olmazsa mermer fuarıyla birlikte İzmir, fuar kapasitesini 5 kat büyütecek güce, altyapıya ulaşmış olacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-yeni-fuar-alani-martta-kapilarini-aciyor_127599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!