Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uğur Dumankaya: Firma bazında değil, sektör bazında hareket etmeliyiz
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, yabancılara satış konusunda köklü bir değişiklik yapılarak, Türkiye’ye olan ilgiyi arttırmak ve canlandırmak gerektiğini söyledi. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Uğur Dumankaya, “Var olan cari açık problemine karşın, yıllardır dışarıdan gelecek kaynak engelleniyordu. Nihayet yabancılara satış konusunda engelleri aşmaya başlayacağız. Bu hem Türkiye ekonomisi, hem de inşaat sektörü açısından çok olumlu ve mutluluk verici bir haber. Özellikle Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerden talep artacaktır. Kısa vadede dünden bugüne hemen bir hareketlenme olmasa da konunun zamanla çok büyük önem kazanacaktır" dedi.

Dumankaya, başlangıçta yabancıya konut satışının sınırlı olacağına, firmaların iç organizasyonlarını geliştirip bu bölgelerde proaktif çalışmalar içerisinde olması gerektiğine dikkat çektiği açıklamasında, şunlara değiniyor:

"Sektörün büyük oyuncuları örgütlenmeli"

"Devletin de gerekli düzenlemeleri yapması, teşvikler ile sektörün önünü açmasından sonra, sektörün büyük oyuncularının bir araya gelip örgütlenmesi, bu konu üzerine kurulacak bir dernek ile çalışmalara başlaması gerekir. Ancak bu şekilde bir organize hareket söz konusu olduğunda yabancı yatırımcıya yönelik yapılacak pazarlama çalışmaları sonuç verecektir. Özellikle yurtdışı fuarlara katılım ve o bölgelerde yapılacak reklam çalışmaları satış rakamları her yıl katlanarak artacaktır.

Bakanımızın yaptığı bu açıklama neticesinde alınacak karar, yabancılara konut satışında Türkiye’yi yılda en az 10 milyar dolar seviyesine taşıyacaktır. Bu da ülkemiz ekonomisi için çok önemli bir rakamdır. 

"Çalışmalarımıza şimdiden başladık"

Şuan dünyada ekonomik kriz devam ederken çıkartılacak bu yasa ile yabancıların özellikle İstanbul’a ve şehir merkezlerine olan ilgisini ve yatırımlarını güvenli bir liman olan Türkiye’ye kolaylıkla çekebiliriz. Ayrıca yatırımcıya İstanbul’un yakın çevresinde İstanbul’a ulaşımın kolay olduğu bölgelerde sunulacak yeni projeler ile farklı seçenekler sunabiliriz. Böylece Dünyadaki ekonomik krizde Türkiye olarak bizler karlı bir şekilde yol alabiliriz.

Biz Dumankaya olarak yabancılara konut satışının önünün açılmasını ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmasını özellikle destekliyoruz. Hatta bu alanda ileride alınması gereken tüm kararlar ve adımlar için çalışmalarımıza şimdiden başladık”.


http://www.yapi.com.tr/haberler/ugur-dumankaya-firma-bazinda-degil-sektor-bazinda-hareket-etmeliyiz_96751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!