Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Uluslararası Aydınlatma Profesyonelleri YEM'de

Dünya çapındaki aydınlatma profesyonellerini biraraya getiren PLD Konferansı'nın bu seneki durağı İstanbul'du. VIA Events organizasyonuyla 17 Ekim Cuma günü Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de gerçekleşen aydınlatma zirvesinde, son dönemde aydınlatma sektöründe kaydedilen gelişmeler ve geleceğe dönük saptamalar paylaşıldı.

yapi.com.tr
Uluslararası Aydınlatma Profesyonelleri YEM'de

Aydınlatma kalitesi ve kültürü alanında faaliyet gösteren paydaşlar arasındaki bağı güçlendirmek adına bağımsız bir platform sunan Professional Lighting Design (PLD) tarafından, VIA Events organizasyonuyla düzenlenen PLD Istanbul 2014 konferansı; "profesyonel pratik", "master planların aydınlatması" ve "kültürel miras alanlarının aydınlatması" başlıklı oturumlardan oluşuyor.


Nobel ödüllü sponsor; SORAA


VIA-Verlag Genel Müdürü ve PLD Editörü Joachim Ritter, açılışta yaptığı konuşmada, aydınlatma tasarımının geleceğini konuşmak üzere İstanbul'da gerçekleştirdikleri etkinliğin, uluslararası bilgi paylaşımı ve uzmanlar arası etkileşim açısından önemine dikkat çekti.

Yerel ortakları PLD Türkiye ile, etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan ve gelecek için çözümler üreten sponsorlara teşekkür eden Ritter, 2014 Nobel Fizik Ödülü'ne değer görülen Prof. Shuji Nakamura'nın, sponsor firmalardan SORAA'nın da kurucusu olduğunu hatırlatarak, konferansa katılan ekip üyelerini kutladı.


"İstanbul geleceğin olanaklarına açık bir kent"

PLD İstanbul Konferansı ile Türkiye aydınlatma pazarının tanıtılmasına katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Joachim Ritter, buradaki aydınlatma tasarımı topluluğunun PLD Türkiye dergisi ile yakın ilişki içinde bulunduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2017 yılında hizmete girecek olan İstanbul'un üçüncü havalimanı, dünyadaki en büyük havalimanı olacak. İstabul ayrıca kongre merkezleri, AVM'ler gibi diğer büyük ölçekli projelerle de geleceğin sunduğu olanaklara açık bir kent. Güvenlik, kültür mirası, teknoloji gibi boyutların birarada tartışılacağı PLD İstanbul Konferansı'nda; tarihi koruyarak, geleceğin ihtiyaçlarına nasıl cevap verilebileceğini masaya yatıracağız."

İstanbul konferansı aynı zamanda, 2015 yılında Roma'da düzenlenecek PLD Kongresi'nin ön etkinliğini oluşturuyor.

PLD İstanbul Konferansı programına ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uluslararasi-aydinlatma-profesyonelleri-yemde-_125581.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!