Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üniversitede Ağaçlara "Zorunlu Tayin"!

Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü’nde ağaçların sökülmesine tepki gösteren öğrenci ve akademisyenler alanın betonlaşmasına karşı olduklarını söyledi.

yapi.com.tr
Üniversitede Ağaçlara  "Zorunlu Tayin"!

Bianet'ten Selçuk Kale'nin haberine göre, Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü’ndeki ağaçların dün Santralistanbul’a taşınması öğrenciler ve akademisyenler tepkisiyle durduruldu.

Kuştepe’deki akademisyenler ve öğrenciler, nefes alabilecekleri tek yer olan bu alanın taşınmasına, betonlaştırılmasına karşı bu sürecin takipçisi olacaklarını ve okul yönetiminden olumlu bir yanıt gelmezse eylemleri sürdüreceklerini açıkladılar.

Yeşil Betona Dönüştü

Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü’nde iki hafta önce bahçedeki yeşil alan kaldırılarak yerine beton zemin yapıldı. Geçen iki haftalık süreçte hocalar ve öğrenciler okulun planını öğrenmeye çalıştı. Yetkililer kesin bir açıklama yapmadı. Bunun yanı sıra okulda farklı söylentiler dolaştı. Bu söylentilerden bazıları o alanın çardak yapılması, kafe açılması ve öğrenciler için yeni bir çalışma ortamı yapılması yönündeydi.

İki hafta önce öğrencilerin ve hocaların haberi dışında yapılan ve herkesin tepkisini çeken girişim dün de kampüste kalan diğer ağaçların Santralistanbul’a taşınmasıyla patlak verdi. Hocaların ve öğrencilerin girişimiyle ağaçların taşınma işlemi durduruldu.

Kuştepe Kampüsü’ndeki hoca ve öğrenciler okulun onlara haber vermeden uygulamalar yapmasıyla ilk kez karşılaşmıyorlar. Geçen senelerde öğrencilerin ders çalıştıkları alanın yerine Simit Sarayı’nın açılması, akademisyenlerin sendikaya üye olurken yaşadıkları tehditler ve işten çıkarmalar, yüksek fiyatlı ve kalitesiz kantin yemeklerine karşı yapılan boykot ve daha birçok konu hala akıllardeyken okulun bunlara bir yenisini daha ekleyeceğini düşünen hocalar ve öğrenciler okula güvenmediklerini açıkladılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/universitede-agaclara-zorunlu-tayin_116049.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!