Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ünlüler Yatırımı Çukurcuma'ya Yaptı

Antikacıları, tarihi binaları, dar sokakları, birbirinden renkli yaşayan hikayeleri ile eski İstanbul'un simgelerinden biri olan Çukurcuma'da değişim rüzgarları esiyor. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi sırasında "Cuma namazını şu çukurda kılalım" demesi ile Çukurcuma ismini alan bölge, son dönemde modacıların, tasarımcıların, turizmcilerin

Referans Gazetesi
Ünlüler Yatırımı Çukurcuma'ya Yaptı

Antikacıları, tarihi binaları, dar sokakları, birbirinden renkli yaşayan hikayeleri ile eski İstanbul'un simgelerinden biri olan Çukurcuma'da değişim rüzgarları esiyor. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi sırasında "Cuma namazını şu çukurda kılalım" demesi ile Çukurcuma ismini alan bölge, son dönemde modacıların, tasarımcıların, turizmcilerin ve gayrimenkul yatırımcılarının akınına uğruyor.

İstanbul'un tarihi dokusu ile son yıllarda dünya çapında daha fazla adından söz ettirmeye başlaması ile yatırımcıların gündemine oturan Çukurcuma'da eskici, marangoz ve antikacıların yerlerini konsept butikler, modacıların tasarım evleri, sanat galerileri ve takı atölyeleri almaya başladı. Yıkılmaya yüz tutan metruk binalar ise butik ve apart otel kimliğine bürünüyor. Çukurcuma'nın yeni sakinleri arasında kimler yok ki... Galatasaraylı ünlü futbolcu Emre Aşık ve sanatçı Müjde Ar yaptığı gayrimenkul yatırımları ile Türkiye'nin ünlü modacılarından Cemil İpekçi, Şebnem Çapa açtıkları moda evleri ile Çukurcuma'nın yeni sakinlerinden sadece birkaçı.

Ağırlıklı İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde 11 şubesi bulunan The House Cafe ise Çukurcuma'ya 3.5 milyon TL'lik bir yatırımla üç tane apart otel açmanın telaşında. Cemil İpekçi ise sadece atölyesi ile bölgede yer almayacak. Çukurcuma'da satın aldığı binayı astroloji merkezine çevirmek için kolları sıvadı.
 
100 binlik evin fiyatı 1 milyon TL'ye çıktı

Çukurcuma, Beyoğlu, Cihangir ve Tophane üçgenin tam ortasında yer alan eski bir yerleşim yeri. Bölge, son birkaç yıldır Galata Kulesi'nin çevresinde organize edilen moda günlerinden, Cihangir'in sanatçıların, yazarların buluşma noktası haline gelmesinden, restoranların, kafelerin yer aldığı Cezayir Sokağı'nın popüler olmasından nasibini aldı.

İstanbul Konut Merkezi'nin sahibi iç mimar İsmail Hakkı Eren, "Öncelikle Cihangir'de yaşayan insanların profili değiştikçe çevredeki semtlerde de büyük bir değişim süreci başladı. Onu Galata takip etti. Şimdi ise rüzgar Çukurcuma tarafında esmeye başladı. Çukurcuma'da birbiri ardına kafeler, dükkanlar, butikler ve sanat galerileri açılmaya başladı. Ayrıca Beyoğlu'na hem çok yakın hem de dışında oluşu, tarihi dokusu yabancı turisti de bölgeye çekti" diyor.

Aralarında iş adamlarının da bulunduğu yatırımcıların büyük bir kısmının ismini gizli tuttuğunu belirten Horasan Emlak'ın sahibi Şahin Kargın, "Yatırımcılar eski Çukurcuma evlerini satın alarak tadilat yapıyor. Daha sonra ise butik otel ve apart şeklinde yabancılara pazarlıyor" diyor.

"Çukurcuma gerçek değerini şimdi buluyor" diyen emlak uzmanları, yerli yabancı yatırımcıların artan ilgisi ile bölgedeki gayrimenkul fiyatlarının fırladığını belirtiyor. "Daha önce kimsenin yüzüne bile bakmadığı metruk binaların sahiplerine piyango vurdu. Gayrimenkullerini rüyalarında bile göremeyecekleri fiyatlarla satış yapıyorlar" diyen bölge uzmanlar fırsatı önceden görüp yatırım yapanların sadece bir yıl içinde inanılmaz kazançlar elde ettiğini açıklıyor.

Emlak uzmanları son birkaç yıl öncesine kadar 100-200 bin TL'ye alıcı bekleyen yerlere şu anda 1-2 milyon TL fiyat biçildiğini belirtiyor. Bölgedeki kiraların ise yüzde 300 arttığı belirtiliyor.
 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/unluler-yatirimi-cukurcumaya-yapti_74156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!