Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar'da Tünel İnşaatı Yakınında Korkutan Çatlaklar

Üsküdar'da Çamlıca-Libadiye arasına yapılacak olan tünel inşaatının yakınında bulunan 3 bina, içinde ve dışında çatlaklar oluşması nedeniyle boşaltıldı.

yapi.com.tr
Üsküdar'da Tünel İnşaatı Yakınında Korkutan Çatlaklar

DHA'nın haberine göre, binaların bulunduğu yollarda yarıklar oluştu, elektrik direkleri eğildi, bahçe duvarları yıkıldı. Bina sakinleri olayın tünel inşaatı çalışması nedeniyle meydana geldiğini iddia ettiler.

Üsküdar'da 6 Şubatta saat 16.00 sıralarında tünel inşaatından kaynakalndığı ileri sürülen büyük bir gürültü duyuldu. Panik yaşayan bina sakinleri sokağa döküldü. Binalarda çatlak olduğunu gören vatandaşalar belediyeye haber verdi.

Belediye görevlileri inceleme yaptı

Belediye görevlileri, olayın olduğu bölgede inceleme yaptılar. Daha sonra bahçe duvarlarının yıkıldığı, toprakların kaydığı, elektrik direklerinin eğildiği, kaldırımlar, yollar, bina duvarları ve dairelerin içerlerinde çatlaklar olduğu belirlendi.

3 bina tahliye edildi

Zabıta görevlileri olay nedeniyle sokaktaki 3 binayı tahliye etti. Bina kapılarına mühür vuran görevliler sokağı da kapattı.

Bina sakinleri olayın tünel inşaatı nedeniyle olduğunu iddia ettiler

Tahliye edilen binalarda yaşayan 14 aile ise 3 gündür komşu ve akrabalarında kalıyorlar. Dairesinden çıkmak zorunda kalan Taha Ramazan Elma yaşanan olayla ilgili, “Metro inşaatından dolayı olduğunu düşündüğümüz zelzele gibi bir şey oldu. Evlerde çatlaklar oluştu. Bizim binamız ve yan bina kullanılmaz hale geldi. Zabıta ekipleri hızlı bir şekilde geldiler ve bizi dışarı çıkarttılar. Evi mühürlediler. Sokakta kaldık. Yardım edileceği söylendi. Belediye başkan yardımcısına kadar gittik, valiliklere yazı yazdık, dilekçeler verdik. Ancak hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadı. Metro'dan gelen müteahhitler ve mühendisler bizimle alakası yok diye beyanda bulundular" dedi.

İlgililerden yardım bekliyorlar

Bir başka bina sakini ise, “Bu tünel nedeniyle bu toprak yığıldı buraya, içerideki toprağın suyunu bıraktılar buraya. Buralar defalarca sel baskınına uğradı. Bizim kapımızın önü açılmaya başladı, yollar patladı, elektrik direği yamuldu, kofranın yanında patlamalar var. Bu olayın sebebi toprağın basıncı, hafriyatın yığılması. Biz bundan mahallece mağdur olduk. Yetkililer, suç bizim değildir diyorlar. Bu aileler, komşularımız dışarıda kaldı. Bize sığındılar. Çocuklar okula gidecek. Mağdur durumdalar, yardım edilmesini büyüklerden bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Yanı başlarında ulaşım yolu projesi çalışması yapılıyor

Öte yandan olayın yaşandığı bölgenin yanı başında Çamlıca-Libadiye arasına, “Üsküdar Çamlıca Tepesi Ulaşım Yolları Projesi" kapsamında, bir kısmı hemzemin geçiş olarak yapılması planlan tünel inşaatı çalışması olduğu görüldü.

İlgililerden yardım bekleyen bina sakinleri olayın sebebinin de belirlenmesini istiyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudarda-tunel-insaati-yakininda-korkutan-catlaklar_155904.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!