Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar Meydanı Kazıkların Üstünde 3 Kat Büyüyecek!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Meydanı Projesi'yle meydanı 3 kat büyüteceklerini söyledi. Başkan Türkmen, "Gelecek yıl Ekim ayında Üsküdar Meydan'daki bu projelerimizi tamamlamış oluyoruz." dedi.

yapi.com.tr/AA
Üsküdar Meydanı Kazıkların Üstünde 3 Kat Büyüyecek!

Türkmen, Üsküdar'daki dönüşümle ilgili yaptığı açıklamada, tarihiyle büyük öneme sahip Üsküdar'ın İstanbul'un kalbi olduğunu söyledi. Son yıllarda yapılan ulusal ve uluslararası ölçekli projelerle, ilçenin ulaşımın merkezi olma özelliğinin ön plana çıktığını ifade eden Türkmen, Üsküdar Meydan Projesi'yle de ilçenin yeni bir çehreye kavuşacağını iddia etti.

Türkmen, Üsküdar Meydanı Projesi tamamlandığında ilçenin, Üsküdar sahilinden Ahmediye Meydanı'na kadar toplamda 130 bin metrekare büyüklüğünde bir meydana kavuşulacağını belirtti.

Üsküdar Meydanı Projesi'ne ilk kazmanın vurulduğunu ve çalışmaların devam ettiğini ifade eden Türkmen, şunları anlattı:

"Üsküdar Meydanı'nı eskiye göre 3 kat büyütmüş ve altına da 800 araçlık otopark kazandırmış olacağız. Allah nasip ederse, gelecek yıl ekim ayında Üsküdar Meydan'daki bu projelerimizi tamamlamış oluyoruz. Yepyeni bir Üsküdar Meydanı ortaya çıkaracağız. Kuşkonmaz Camisi'yle Üsküdar-Eminönü vapurlarının kalktığı iskele arasındaki denizin karaya doğru girintili olduğu alanda, denize doğru 13 bin metrekarelik bir kazıklı teras sistemi yapacağız. Bu dolgu değil. Onu vatandaşlarımız, 'deniz dolduruluyormuş' diye karıştırıyor. Öyle bir şey yok sadece denize doğru 13 bin metrekarelik bir teras kazıkların üzerinde ve bununla meydanı daha da büyütmüş oluyoruz. Şimdi önümüzdeki ay nisan ayında kazıkları çakmaya başlayacaklar ve biter bitmez beton da atacaklar. Yıl sonunda 2017'nin sonuna doğru teras sistemi inşallah bitecek. Üsküdar Meydanı gerçekten İstanbul'un en kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir meydanı haline gelecek."

Üsküdar Kabataş Yürüme Tüneli Projesi'nin de ilçede hayata geçeceğini anlatan Türkmen, 2018'in sonuna kadar Üsküdar'dan Kabataş'a, bu defa denizin altından yaya yolu, yürüyüş bantları ve bisikletle de geçiş olacağını söyledi.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının da bu yılın haziran ayında hizmete gireceğini dile getiren Türkmen, Çekmeköy hattının 2023'e kadar Kurtköy-Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar uzayacağını da aktardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar-meydani-kaziklarin-ustunde-3-kat-buyuyecek_157324.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!