Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Vaillant Şikayet Yönetiminde Sektörünün En İyisi"

sikayetvar.com’un yaptığı değerlendirmeye göre Vaillant, kombi ve termosifon sektörünün 2014 ikinci çeyrek şikayet endeks sonuçlarında en başarılı şirket oldu.

yapi.com.tr
"Vaillant Şikayet Yönetiminde Sektörünün En İyisi"

www.sikayetvar.com’un 2011 yılından itibaren her çeyrek dönemde ve her yıl sonunda yayınladığı 'Kombi ve Termosifon Sektörü Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri' çalışmasının 2014 ikinci çeyrek sonuçları açıklandı. Analizin ilk başladığı yıldan bu yana sektöründe birinci olma başarısı gösteren Vaillant, 2014 ikinci çeyrek değerlendirmesine göre diğer rakiplerini geride bırakarak şikayet yönetiminde en başarılı şirket oldu.

Müşteri şikayetlerinin çözüme kavuşmasında şirket olarak çok hassas olduklarını ve bu amaçla Vaillant Şikayet Yönetim Birimi’ni 1998 tarihinde devreye soktuklarını belirten Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Özgür Gök, müşteri şikayetlerine  ve müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir firma olduklarını belirtti.

ÖzgürÖzgür GökTüm şikayetleri 10 saatte çözüme kavuşturuyor

Tüketiciden gelen şikayetin çözümü için 1998 yılında 24 saat hedefini koyduklarını ifade eden Gök, “2003 yılında çıtayı bir üste taşıyarak, şikayet çözümü için maksimum 12 saat hedefini belirledik. Başarılı olduğumuzu görünce daha iyisini yapmak için 2009 yılında süreyi 10 saate kadar düşürdük. Bu yıl için hedefimiz bu süreyi 8 saate indirmek. İstanbul gibi bir metropolde bile tüketicimizin cihazdan değil tüm ısıtma ve sıcak su sisteminden kaynaklanan her türlü sorununu 10 saatte çözmeye yönelik organize olmuş durumdayız” dedi.


Değerlendirme kriterleri

Şirketlerin bu alandaki başarıları Şikayetendeksi’nde elde ettikleri sonuçlara göre değerlendiriliyor. Söz konusu endeks, Şikayetvar üyelerinin 2013 yılında ilettikleri şikayetlerin derlenmesi ve analizi sonucu elde ediliyor. Şikayetçilerin firmanın şikayet yönetimi sürecinden memnuniyet derecelerini de ölçen Şikayetendeks her sektör ve her firma grubu için hesaplanıyor.

Endeks hazırlanırken kullanılan birinci bileşen firmaların ürettiği şikayetlerin sektördeki diğer firmalara göre ve pazar payına oranla beklenen makul orandan az ya da çok olması. www.sikayetvar.com’da yayınlanan şikayetleri cevaplama oranı ve ortalama cevaplama süresi gibi alt unsurlar da birinci bileşen içinde yer alıyor. Analizde kullanılan bir diğer bileşen ise şikayet yayımlandıktan en az 3 gün sonra şikayetçi tarafından yapılan değerlendirmeleri içeriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vaillant-sikayet-yonetiminde-sektorunun-en-iyisi_123918.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!