Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Vaillant ve DemirDöküm TEİD'in 'Etik Beyannamesi'ni İmzaladı

Vaillant ve DemirDöküm, Türkiye’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı pek çok kuruluşun bir araya gelmesiyle kurulan Etik ve İtibar Derneği'nin (TEİD) düzenlediği 'İş Dünyasında Yaşanan Paradigma Değişimi ve Etik Yönetimine Etkileri' temalı Etik Zirvesi’nde imzaya açılan 'Etik Beyannamesi'ni imzaladı.

yapi.com.tr
Vaillant ve DemirDöküm TEİD'in 'Etik Beyannamesi'ni İmzaladı

Foto: 'Etik Beyannamesi', farklı sektörlerden 47 CEO tarafından imzalandı

Vaillant ve DemirDöküm, Türkiye’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı pek çok kuruluşun bir araya gelmesiyle kurulan Etik ve İtibar Derneği'nin (TEİD) düzenlediği 'İş Dünyasında Yaşanan Paradigma Değişimi ve Etik Yönetimine Etkileri' temalı Etik Zirvesi’nde imzaya açılan 'Etik Beyannamesi'ni imzaladı. European Business Ethics Network Başkanı Alejo Jose Sison Galsim, Dünya Bankası Ülke Özel Sektör Koordinatörü Carlos Pinerua, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Özel Sektör Direktörü Henry Jackelen ile uluslararası firmaların üst düzey yöneticilerinin katıldığı zirvede TEİD Etik Beyannamesi, Türkiye’nin önde gelen kurumlarından toplam 47 CEO tarafından imzalandı. Beyanname, iş etiği ilkeleri ve bunu yansıtan değerler etrafında toplanan kurum ve kişilerden oluşan TEİD üyelerinin ne yaptığını değil kim olduğunu belirlerken, üye olan şirketlerin dernek yönetiminin ötesinde kamuoyuna ve tüm paydaşlarına verdiği bir söz olarak konumlanıyor.

"İmza attığımız bu beyanname ile şirket yöneticileri olarak bizlere çok önemli sorumluluk düşüyor" diyen DemirDöküm Yönetim Kurulu Başkanı Christoph M. Grosser, "Bu ilkeleri, modern demokratik bir toplumsal düzenin de gereği olarak görüyoruz. DemirDöküm olarak tüm yapılanmamızda etik yönetimi ve mevzuata uyumu bir şirket kültürü olarak benimseyeceğiz" şeklinde konuştu.

Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın da, “Günümüzde her alanda hukukun üstünlüğü önemli hale geldi, şeffaflık ve dürüstlük firmaların tüm faaliyet alanlarında en temel değerler olarak karşımıza çıkıyor. 20 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Vaillant’ın, tüketici memnuniyeti odaklı çalışmalarında elde ettiği yüksek tüketici memnuniyeti, istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü etik şirket kültüründen kaynaklanmaktadır” dedi. TEİD Etik Beyannamesi

Tüm faaliyetlerimizde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası başta olmak üzere tabi olduğumuz tüm ulusal mevzuata ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu tüm uluslararası anlaşmalar ve düzenlemelere uyarız.

Açıkladığımız beyan ve sunduğumuz raporların gerçeğe uygun olması için gerekli titizliği gösteririz ve konu bilgileri doğru ve anlaşılabilir biçimde ve zamanında sunarız.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin de özünü oluşturan 10 temel ilkeye olan desteğimizi beyan eder, bu ilkelere uymaktaki gönüllülüğümüzü idari yapımız ve şirket politikalarımıza yansıtırız.

Doğruluk ve şeffaflığı, tüm iş süreçlerimizde ve ilişkilerimizde öncelikli değerlerimiz olarak kabul ederiz.

İş etiğinin yazılı kurum kültürümüzün yapı taşı haline gelmesi için azami gayret ve özeni gösteririz.
Çalışanlarımızı çıkar çatışmalarından uzak tutacak bilinç, kural ve uygulamalarla donatır, mevcut görevlerinden yararlanarak kişisel çıkar sağlamalarını yasaklalar ve denetleriz.

Çalışanlarımızın tarafsız karar ve davranışlarını etkileyecek hediyeler almasını ve aynı amaçla hediye vermelerini yasaklarız.

Faaliyet ve işlemlerimizi yürütürken, her türlü kamu kurum ve kuruluşu, idari oluşum, sivil toplum örgütü ve siyasi partiler ile herhangi bir menfaat beklentisi olmaksızın eşit mesafede yer alırız.

İşlemlerimizde yolsuzluklara yol açmayız, göz yummayız ve yolsuzluğa karşı mücadele ederiz.

Haksız rekabette bulunmaz, adil rekabetin ve tüketici haklarının korunmasını gözetir, tüm uygulamalarımızı bu yönde geliştiririz.

Kayıt dışı istihdamda bulunmayız; işçi sağlığı ve güvenliğini gözetir, gençlerin, kadınların ve engellilerin adil istihdamını destekleriz.

Ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunacak çalışmaları destekleriz.
Bütün bu iş etiği ilke, anlayış ve uygulamalarımızın iş ortaklarımız ve tedarikçilerimiz dâhil tüm etki alanlarımıza yayılmasını sağlayacak uygulamalar geliştiririz.

Yukarıda yer alan ilkelere bağlılığımızı ve geliştirme hedefimizi Etik ve İtibar Derneği üyeliğimiz sıfatıyla beyan ve taahhüt ederiz.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/vaillant-ve-demirdokum-teidin-etik-beyannamesini-imzaladi_91836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!