Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Vaillant'tan Tasarruflu Isınmanın İpuçları

Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, verimli bir kombi, panel radyatör, otomatik kontrol cihazı, termostatik vana kullanarak yüzde 30 ve iyi bir izolasyon ile birlikte toplamda yüzde 50 seviyelerinde tasarruf sağlamanın mümkün olabileceğini bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Vaillant'tan Tasarruflu Isınmanın İpuçları

Levent Taşkın yaptığı açıklamada, kombi satın alırken yüksek verimli modellerin seçilmesine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Kombinin verimi direkt olarak kombinin yakıt tüketimini etkiler. Özellikle tasarruf açısından yoğuşmalı kombi kullanılmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca oda termostatı ve termostatik vana gibi aksesuarların kullanılması da tasarrufu arttırır" bilgisini verdi.

Tasarrufun, cihazın verimine, kullanım şekline, ısıtılan alanın konumuna ve izolasyon durumuna göre farklılık göstereceğini bildiren Taşkın, "Ancak verimli bir kombi, panel radyatör, otomatik kontrol cihazı, termostatik vana kullanarak yüzde 30 ve iyi bir izolasyon ile birlikte toplamda yüzde 50 seviyelerinde tasarruf sağlamak mümkün olabilir" değerlendirmesini yaptı.

Kullanıcıların, satın almada olduğu gibi cihazın kullanımında da belli noktalara dikkat ederek tasarruf sağlayabileceklerini belirten Taşkın, tasarruf için şu tavsiyelerde bulundu:

"Radyatörlerin üstü veya önleri asla kapatılmamalı, radyatörlerin önüne yerleştirilen mobilyalar ısının dağılmasını engeller. Radyatörlerin arkasına alüminyum folyo kaplı levhalar konulması verimi artırabilir, perdelerin de radyatörlerin üstünü kapatmamasına dikkat edilmeli. Mutlaka, yılda bir kez, cihazın ve tesisatın bakımı yetkili firmalar tarafından yaptırılmalı".

Levent Taşkın, ayrıca yoğuşmalı kombilerin, konvansiyonel kombilere oranla hem daha tasarruflu hem de daha doğa dostu olduğunu da belirterek, "Vaillant’ın da tüketicilerle buluşturduğu yeni jenerasyon yoğuşmalı kombi cihazları, ileri teknolojili tasarımıyla yüzde 109 yüksek verim elde ederek yüksek verimli ve tasarruflu ısınmaya imkan tanıyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vaillanttan-tasarruflu-isinmanin-ipuclari_113615.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!