Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vali Yüksel: Rektörler Yol İstedi

Vali Alaaddin Yüksel, tartışmalı ODTÜ Yolu ile ilgili, “Üniversite rektörleriyle bir araya geldim. Bir taraftan ODTÜ tartışması yapılırken diğer taraftan rektörlerin büyük bölümü ‘metrolar üniversitelerin içinden geçsin’ hatta ‘ana yollar da geçsin’ dedi” ifadesini kullandı.

yapi.com.tr
Vali Yüksel: Rektörler Yol İstedi

Hürriyet'ten Oğuz Demir'in haberine göre, Başkent’in dokuz aylık yatırımlarının değerlendirildiği 4. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel başkanlığında gerçekleşti. Vali Yüksel, Başkent gündeminin öne çıkan “ODTÜ Yolu” ile “Başkent Gaz” konularıyla ilgili de ilk kez konuştu. Yüksel, özetle şunları söyledi:

“Dün üniversite rektörleriyle bir araya geldim. Melih Bey de katılacaktı ama bir programı çıkmış gelemedi. Rektörlerden iki konu bana intikal etti. Bunlardan birincisi, yolların ve metroların üniversitelerin içinden geçmesini talep ettiler. Çok ilginç, bir taraftan ODTÜ tartışması yapılırken diğer taraftan rektörlerin büyük bölümü ‘metrolar üniversitelerin içinden geçsin’ hatta ‘ana yollar da geçsin’ dedi. İkincisi olarak ise, yurtların üniversitelerin kampüslerinin içinde yer almasını arzu ettiler.

Takip ediyoruz

Başkent Gaz ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki mülk anlaşmazlığı ile ilgili konuyu Melih Bey benimle biraz paylaştı. Bahsettiği konularla alakalı özellikle gayrimenkul yapılanmalarına ilişkin talepleri çok detaylı inceliyoruz. Tapu Kadastro Bölge Müdürümüz de konuyu takip ediyor. Hiçbir şekilde hukuka aykırı bir işlem yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda son derece kararlıyız.

51 Trilyon TL katkı yaptık

Başkent’teki tarihi yapıların bakım onarımının yapılmasının önemine değinen Vali Yüksel, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerinin tamamına Ankara İl Özel İdaresi olarak para yardımında bulunduklarını söyledi. Yüksel, “Şu ana kadar Ankara’da başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerine eski parayla 51 trilyon TL katkı yaptık. Bilginiz olsun. Belediyeler bunu pek fazla söylemezler. Unuturlar konuşurken ama bu gerçeği değiştirmez. Bunun hemen hemen 25 trilyon TL civarında olanı Altındağ’da Hamamönü’nün şimdiki üst tarafındaki inşaatlar tamamen İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne de Ankara Kalesi’ndeki alt yapılar ve kaleye çıkan yol güzergahında gerekli çalışmaların yapılmasına için yaklaşık 10 trilyon TL katkı yaptık. Bunların hatırlanması gerekiyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vali-yuksel-rektorler-yol-istedi_113118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!