Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Validebağ Korusu İhalesi İptal Edildi

Validebağ Korusu’nda yapılacağı belirtilen projeye ilişkin Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ihale, mahkeme tarafından iptal edildi.

yapi.com.tr
Validebağ Korusu İhalesi İptal Edildi

İstanbul Üsküdar'da bulunan Validebağ Korusu'nda, Düzenleme ve Rehabilitasyon Projesi yapılacağı açıklanmıştı. Üsküdar Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı ihalenin ardından, Avukat Onur Cingil tarafından konu yargıya taşınmıştı.

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre; İstanbul 6. İdare Mahkemesi, 23 Haziran 2021'de dava konusu işlemlerin Birinci Derece Doğal Sit alanı ilan edilmiş olan yere ilişkin olması ve uygulanması halinde telafisi güç zarar doğurabilecek nitelikte bulunduğunu belirterek, dava konusu işleme ilişkin yürütmenin durdurulmasına karar vermişti.

İstanbul 11. İdare Mahkemesi ise dava konusu işlemin iptaline karar verdi. Kararda, “İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin 23.06.2021 tarihli yürütmenin durdurulması kararı verilmesine ilişkin kararı nazara alındığında, hukuka aykırılığı Mahkeme kararı ile ortaya konulan Komisyon kararlarına ve dava açma aşamasında yürütmesi durdurulan imar planlarına dayalı olarak davalı idarece bahse konu taşınmazın ihaleye çıkılmasına ilişkin tesis olunan dava konusu Koruma Rehabilitasyon ve Düzenleme Yapım İşi-Ekap ihalesi işleminde hukuka uyarlık bulunmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/validebag-korusu-ihalesi-iptal-edildi_188120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!