Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Validebağ Korusu’nda İnşaat Girişimi Engellendi

Üsküdar’da bulunan ve 1. derece doğal SİT alanı statüsünde olan Validebağ Korusu içinde Abdülaziz Av Köşkü’nün arka kısmında, eski ahırların olduğu bölgede inşaat firması “sosyal tesis” yapılacağı gerekçesiyle tekrar çalışmalara başlama girişiminde bulundu, inşaatı Validebağ Gönüllüleri engelledi.

yapi.com.tr
Validebağ Korusu’nda İnşaat Girişimi Engellendi

Birgün Gazetesi'nden Fatih Kıyman'ın haberine göre, İstanbul Valiliği’nin inşaat projesinin yeniden başlatılması direktifiyle inşaat firması alana 27 Eylül günü kum getirdi. Validebağ Gönüllüleri ve mahalle sakinleri yetkililerle görüşerek yapılaşmaya izin vermeyeceklerini söyleyerek alanda bekleyişe geçti. Çevre gönüllülerinin tepkisi sonucu, 28 Eylül sabahı İstanbul Valiliği’nde yapılan görüşmede inşaatın durdurulması ve malzemelerin alandan kaldırılmasına karar verildi, inşaat malzemeleri alandan kaldırıldı.

Ne olmuştu?

Doğal SİT alanı olmasına rağmen Validebağ’ın farklı noktaları geçtiğimiz yıllarda bir bir yapılaşmaya açılmış, korunun içinde düğün salonu, camii gibi projeler hukuksuz şekilde hayata geçirilmişti. Projeler başlangıç aşamasındayken Validebağ Korusu’nun yeşilinin korunması için düzenlenen imza kampanyasına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de imza vermiş, Validebağ Korusu’nun yapılaşmaya açılmayacağı sözünü vermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/validebag-korusunda-insaat-girisimi-engellendi_151103.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!