Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vestel Yeni Nesil LED Ürünleriyle Türkiye'nin Aydınlatmasına Talip

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, tüm Türkiye'yi yeni nesil LED aydınlatma ürünleriyle aydınlatmaya talip olduklarını kaydetti. Yüngül, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de üretilen elektrik enerjisinin yüzde 24'ünün konutlarda kullanıldığını, beyaz eşyaların bu tüketimdeki rolünün yüzd

yapi.com.tr / AA
1 Vestel Yeni Nesil LED Ürünleriyle Türkiye'nin Aydınlatmasına Talip

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, tüm Türkiye'yi yeni nesil LED aydınlatma ürünleriyle aydınlatmaya talip olduklarını kaydetti. Yüngül, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de üretilen elektrik enerjisinin yüzde 24'ünün konutlarda kullanıldığını, beyaz eşyaların bu tüketimdeki rolünün yüzde 50 olduğunu, buna klima ve televizyon da eklendiğinde bu oranın yüzde 71'e ulaştığını belirtti.

Vestel'in önümüzdeki dönemde LED aydınlatmaya odaklanacaklarını ifade ederek, ''Cree ile teknoloji ortaklığı yaparak sektöre girdik. Vestel LED aydınlatma ürünleri yaklaşık 35-40 bin saatlik bir ömre sahip, cıva içermiyor ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir ürünler. Vestel LED ürünlerimiz genel aydınlatmada akkor lambalara oranla yüzde 80'e varan, enerji tasarruflu ya da sarfiyatsız diye bilinen floresan lambalara oranla da yüzde 50'ye varan seviyelerde enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca karbondioksit salınımını yüzde 80'e varan oranda azaltıyor'' ifadelerini kullandı.

Ürün satışının yanı sıra aydınlatma projeleriyle reel sektöre enerji verimliliği sunan teknolojik çözümlere de imza attıklarını belirten Yüngül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının sokak aydınlatmalarından hanedeki kullanımlara kadar her yerde LED aydınlatmaya geçiş projesini desteklediklerini, tüm Türkiye'yi yeni nesil LED aydınlatma ürünleriyle aydınlatmaya talip olduklarını aktardı.

Vestel olarak aralık ayında enerji verimli beyaz eşyalarda yüzde 50'ye varan indirim kampanyası düzenlediklerini kaydeden Yüngül, bu kampanyayla ''Enerji Verimli Ürünlerin Dönüşümü Projesi''ne destek olmayı amaçladıklarını belirtti. Yüngül, ''Kampanya ile enerji verimli çamaşır makinelerimizin ve buzdolaplarımızın satışında yüzde 10, bulaşık makinesi satışlarımızda yüzde 7 artış yakaladık. O nedenle kampanyamızı ocak sonuna kadar uzatmayı planlıyoruz. Bu kampanya sayesinde evlerdeki enerji verimli beyaz eşyaların 2010 yılında yüzde 20 olan payının yüzde 50'nin üstüne çıkmasını bekliyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/vestel-yeni-nesil-led-urunleriyle-turkiyenin-aydinlatmasina-talip_90397.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Vestel'in 'LED aydınlatma' konusundaki faaliyetlerini harâretle destekliyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!