Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Wilo, 2020 Vizyonunu “Endüstri 5.0” Olarak Belirledi

Endüstri 4.0 çağına akıllı pompası Stratos MAXO ile eşlik eden Wilo, 2020 yılında da Endüstri 5.0’a doğru giden teknolojinin yapı taşlarını döşemeye hazırlanıyor.

yapi.com.tr
Wilo, 2020 Vizyonunu “Endüstri 5.0” Olarak Belirledi

Bilişim teknolojileri ve yeni nesil endüstri devrimi ile şehirler de akıllı şehirlere dönüşüyor. Akıllı şehirler, mevcut ve gelecek nesillerin ekonomik, toplumsal ve çevresel ihtiyaçlarını aynı anda yerine getirirken, aynı zamanda kentsel yaşam kalitesini, verimliliği, altyapıyı ve rekabet gücünü geliştirmek için diğer teknolojilerle birlikte bilgi teknolojilerini ve iletişim teknolojilerini kullanıyor. Şehirlerin gelişimi, mevcut teknolojilerin etkin kullanımını ve yenilerinin geliştirilmesi konusunda kararlı olmayı gerektiriyor.

Mobil teknolojiler, nesnelerin interneti ve yapay zekanın yön verdiği Endüstri 4.0 dünyasından Endüstri 5.0'a doğru ilerlerken, bu dijital gelişim sürecinde pompa sistemleri sektörü de kilit rollerden birini üstleniyor. Wilo, pompa teknolojileri alanında çağın ihtiyaçlarını karşılamak için gereken sorumluluğu üstleniyor. Marka, yüksek verimli ürünleri sayesinde, altyapıdan bina teknolojilerine kadar akıllı şehir alanlarına katkı sağlıyor. Wilo, suyu farklı kategorilerde en etkin, verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanmanın çözümlerini geliştiriyor.

Dünya nüfusunun yarısından fazlası şehirlerde yaşıyor. Şehirlerin giderek kalabalıklaşması altyapı konusunda birçok zorluğun ortaya çıkmasına neden oluyor. Ancak zorlukların olduğu her yerde, fırsatların da olduğunu düşünen Wilo, farklı bir vizyon sunuyor. Örneğin kentsel tedarik için pompaların ve pompa sistemlerinin ortak geliştirilmesi ve kullanılması, yüksek verimli pompaların merkezi kullanımı yoluyla verimlilikte olağanüstü önemli artışlar anlamına gelebilir. Bu kadar kapsamlı, altyapı koşullarının himayesinde yapılan tasarruflar, çevreyi sürdürülebilir bir şekilde koruyabilir ve yaşam kalitesini gözle görülür biçimde iyileştirebilir.

Bugün Wilo’nun portföyünde şehirlerin sürdürülebilir bir yaşama kavuşmasına destek olan yüksek verimli pompalar bulunuyor. Çevre dostu şirketler arasında yer alan Wilo, yüksek verimli pompaların üretimini de sürdürülebilir bir stratejiyle yapıyor.

Wilo, Almanya’nın Dortmund şehrindeki merkezini, "akıllı fabrika" kimliğiyle yeniden şekillendirdi. "Akıllı fabrika", 100 milyon avrodan fazla yatırımla kurulacak olan “Wilo-Campus Dortmund" adlı tesisin en önemli parçası olarak inşa edildi. Wilo, akıllı fabrikasıyla dijitalleşme sürecine ivme kazandırıp ve sürdürülebilir kalkınma için çalışıyor.

Wilo'nun akıllı pompası Wilo-Stratos MAXO; sistem verimliliği, enerji tasarrufu, kullanım kolaylığı ve yüksek etkileşim gücüyle öne çıkıyor. Öğrenme yeteneğine sahip Stratos MAXO, bağlı bulunduğu sistemi her 24 saatte bir analiz ediyor ve veri girişine gerek kalmadan en verimli çalışma noktasını kendi öğreniyor. Günün her saniyesinde tesisatlarda ölçümler yapıyor ve öğrendiklerini ertesi güne aktarıyor. “Multi-Flow Adaptation” özelliği sayesinde; primer devre pompaları, Wilo-Net ile işletme verilerini alarak sekonder devre pompalarının debi ihtiyacına göre çalışmasını belirliyor. Bina otomasyonuyla ve farklı mahallerdeki pompalar ile iletişim halinde kalarak sistem verimliliğini maksimize ediyor. Uzaktan kumanda edilebiliyor. Akıllı telefonlar ve tabletler ile herhangi bir adaptör olmadan pompa verilerine kolayca ulaşmayı sağlıyor.

Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, Wilo’nun hedeflerine ve stratejisine yönelik mesajlar verdi. Wilo Grubu’nun rekorlar kırarak dünya çapında büyümeye devam ettiğini belirten Mehmet Ürek, özellikle de şirketin dijitalleşme konusundaki kararlılığının altını çizdi. Ürek şunları söyledi: “Şirketimizin yatırımları global ölçekte ve istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bu yatırımlar ağırlıkla dijitalleşmeye odaklanıyor. Dijitalleşmeye verdiğimiz önemin en belirgin örneği, 2020'de faaliyete başlayacak olan Dortmund'daki Akıllı Fabrikamız oldu. Dijitalleşmeye sadece ürün boyutunda bakmıyoruz; sunduğumuz çözümleri, yaşadığımız süreçleri ve iş modellerimizi teknoloji odaklı olarak planlıyoruz. Wilo’nun dijital dönüşümü, dokunduğumuz her alanda tutarlı bir şekilde uygulanıyor.  Sektördeki uzun yıllara dayanan otoritemizi, teknolojideki gücümüzle harmanlayarak Endüstri 5.0 ekonomisine kendimizi hazırlıyoruz.”

Wilo’nun 27 yıldır Türkiye’de hizmet verdiğini ve başarıyla sektöre liderlik yaptığını vurgulayan Mehmet Ürek sözlerine şöyle devam etti:  “İnşaat sektörünün vazgeçilmez çözüm ortağıyız. Türkiye’deki alışveriş merkezlerinin yüzde 75’inin Wilo pompalarını kullanması, Marmaray gibi dev projelerde ürünlerimizin tercih edilmesi Wilo'nun konumunu çok iyi anlatıyor. Öte yandan Türkiye organizasyonumuzda öncelikli amaçlarımızdan biri, halihazırda var olan sinerjilerimizi daha iyi kullanmak üzerine olacak. Daha çok değer yaratacağız. Stratejik hedefimizi, inovasyonu ve teknolojik liderliğimizi sürdürülebilir bir şekilde güçlendiremeye devam ettirerek ve her zaman kârlı bir büyüme sağlamak şeklinde özetleyebiliriz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/wilo-2020-vizyonunu-endustri-5-0-olarak-belirledi_176285.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!