Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yabancı Yatırımcı Gayrimenkul Almaya Devam Ediyor

Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, son 5 aydır ertelenen konut alımlarının seçim sonuçlarıyla birlikte hızla artacağını belirterek, belirsizlik ortamının ortadan kalkması, TL’nin yeniden değer kazanması ve bankaların yeni kampanyaları ile önümüzdeki 2 ayda satışların zirveye ulaşacağını beklediklerini söyledi.

yapı.com.tr
Yabancı Yatırımcı Gayrimenkul Almaya Devam Ediyor

Uzun, yabancı yatırımcının, kendi ülkelerindeki bir seçim sonucunu takip eder gibi gelişmeleri an ve an izlediğini aktararak, “Önümüzdeki 6 ayda başta Arap ülkeleri olmak üzere Rusya ve Ukrayna’dan gayrimenkule yatırım hızla artacak” dedi.

Murat Uzun, sosyal ve ekonomik reformların devreye alınması, güven ortamının tesis edilmesi, tüm taraflarda oluşturulacak el birliği ile Türk inşaat sektörünün uluslararası arenadaki konumunu güçlendireceğini söyledi.

Seçim sürecinde sektörün bir taraftan projelerine devam ederken, diğer taraftan yeni stratejiler geliştirdiğini belirten Uzun, “Başta Arap ülkeleri olmak üzere 2016 yılında yabancı yatırımlarda zirveye ulaşacağız. Özellikle Rusya ve Ukrayna’dan gayrimenkule yatırımın artacağını düşünüyoruz. Öte yandan Türkiye’de seçim nedeni ile alımını erteleyen tüketicilerimizin de gerek bankaların yeni kampanyaları, uygun ödeme koşulları, faiz indirimleriyle yeniden alıma başlayacağı bir döneme giriyoruz" dedi.

“Türkiye yabancı yatırımcılar için vazgeçilmez bir ülke”

Türkiye’nin yabancı yatırımcılar açısından vazgeçilmez bir nokta olarak görülmeye devam ettiğini kaydeden Murat Uzun, “Özellikle Ortadoğulu yatırımcı; kültürel yakınlık, doğal faydalar ve Avrupa’ya nazaran daha ekonomik yaşam biçimini Türkiye’de buluyor. Öte yandan kira getirisi, yıllık mülkün değer artışını göz önüne alarak yatırım yapanlar, Türkiye'de arsalar alarak inşaatlar yapanlar veya daha büyük gayrimenkul yatırım ortaklıkları kuran yatırımcılar var. Ayrıca coğrafi konumu itibari ile 3-4 saatlik uçuş mesafesinde Avrupa’nın bir ucundan, Rusya’nın kuzey sınırlarına kadar ulaşabilme imkânı da Türkiye'yi cazip hale getiriyor.”


Bursa, Antalya, Muğla, Trabzon ve Yalova gözde iller

Türkiye’deki siyasi iklimin yatırım yapmak isteyen yabancıları izlemeye yönelttiğini söyleyen Murat Uzun, özellikle yaşamak için gayrimenkul satın alan yatırımcıların talebinin sürdüğünü belirti. Yabancı yatırımcıların Türkiye’de 3 büyük il dışındaki gayrimenkullere de ilgi gösterdiğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Türkiye'ye en çok yatırım yapan 5 ülkeyi; Suudi Arabistan, Kuveyt, Almanya, Rusya ve Irak olarak sıralayabiliriz. Yabancıların İstanbul, Ankara ve İzmir haricindeki gözde illeri son yıllarda Bursa, Antalya, Trabzon, Muğla, Yalova oldu. İstanbul’daki gözde semtleri ise Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü, Esenyurt, Bakırköy; Anadolu Yakası’nda ise Kartal ve Kadıköy.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanci-yatirimci-gayrimenkul-almaya-devam-ediyor_137978.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!