Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Yalıtım Olmazsa Bina Dayanıklı Olmaz"

Yurtbay Seramik Genel Koordinatör Tolga Sarı, 38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık'a açıklamalarda bulundu.

yapı.com.tr

Yalıtım ve yapı kimyasalları sektörünün sürdürülebilirlik ve güvenli yapı konusundaki yerinin önemine değinen Tolga Sarı, "Yaptığımız iş binanın en dış tarafı olsa da, ısı yalıtmı bir binanın sağlam ve sürdürülebilir olmasında en hassas noktada yer alıyor. Türkiye olarak bu konuda çok gerideyiz. Sağlam binaları dış etkenlere karşı korumak konusunda, sürdürülebilirlik anlmında ve yalıtımda geri plandayız, Almanya'da 1945'te yalıtım zorunluyken, biz ise 2012'de yalıtım olmadan ruhsat alınamayacağıyla ilgili çalışmalar yaptık. Zaman kaybettik ama çok geç kalmış değiliz" dedi.

"Çok iyi binalar yapılsa bile yalıtım olmazsa, bina dış etkenlerden korunmazsa, yapı sağlam olmaz" diyen Sarı, yalıtımın binaya verdiği dayanım gücünin de altını çizerek, "Sadece tasarruf açısından bakılmamalı, bir deprem ülkesinde dayanıklılık da çok önemli" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalitim-olmazsa-bina-dayanikli-olmaz_133895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!