Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Enerji Cimrisi "Pasif Ev"

Yurtbay Seramik'e TSE Çift Yıldız Belgesi

Yurtbay Seramik, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de sanayinin kalitesini artırmak amacıyla başlatılan 'TSE Çift Yıldız' uygulaması çerçevesinde; duvar, yer ve sırlı porselen ürün gruplarının tamamında TSE Çift Yıldız Belgesi’ni almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
Yurtbay Seramik'e TSE Çift Yıldız Belgesi

Yurtbay Seramik, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de sanayinin kalitesini artırmak amacıyla başlatılan 'TSE Çift Yıldız' uygulaması çerçevesinde; duvar, yer ve sırlı porselen ürün gruplarının tamamında TSE Çift Yıldız Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Yurtbay Seramik'in TS EN 14411 standardı kapsamındaki başvurusu üzerine ürünlerinin 'Çift Yıldız' için belirlenen ek standartları karşıladığı belirlenerek belgesi onaylandı. TSE Çift Yıldız’ın daha önce TSE belgesi almış olan ve standartların üstünde özellikler taşıyan ürünlere verildiğini anımsatan Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlter Yurtbay; kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden çalıştıklarını, bundan sonra da çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi. Tüm üretim süreçlerinde kalitelerinin ilgili standartları asgari düzeyde karşılayabilir olması yerine kalıcı etkinlikte, geliştirilebilir ve sürdürülebilir bir kalite anlayışını benimsediklerine vurgu yapan İlter Yurtbay; TSE Çift Yıldız Belgesi’nin bu anlayışlarını taçlandıran bir ödül niteliğinde olduğunu kaydetti.  

Foto: Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlter Yurtbay'a 'TSE Çift Yıldız Belgesi' ve bayrağını TSE Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir ve TSE Eskişehir Bölge Müdürü İsmail Kaynarca teslim etti

Ürünlerinin, belirlenen genel standartların üzerinde özelliklere sahip olmasından dolayı bu belgeyi almaya hak kazandıklarını vurgulayan Yurtbay Seramik Genel Müdürü M.Nusret Okumuş da şunları söyledi:

"Ürün gruplarına göre TSE tarafından belirlenen ve kritik önem taşıyan unsurlarda mevcut standardın üzerinde özelliklere sahip kaliteli ürünlerin farklı bir kategoride değerlendirilmesi olanağını sunan bu belgelendirme ile Yurtbay Seramik’in müşterilerimiz tarafından yıllardır bilinmekte olan üstünlüğü bağımsız bir kuruluş tarafından onaylanmış oldu. TSE’nin Çift Yıldız Belgelendirmesi, benzer bir uygulamanın Avrupa’da da hayata geçirilmesi için çalışmaların başlatıldığı bir dönemde, Türk sanayisi için önemli bir adım olmuştur. Sektörde rekabetin doğru sınırlar içine çekilmesine yardımcı olacak “Çift Yıldız Belgelendirmesi ile kaliteli ürün seçiminde müşterinin de doğru markaya yönlenmesi kolaylaşacak, dünya pazarlarında ise ülkemiz ürünlerinin imajının hak ettiği yere gelmesine katkı sağlanacaktır”. 


TSE'nin standardizasyon ve belgelendirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini, bu çalışmalar içerisinde standartlar üzeri üretim yapan firmalara 'Tek' ve 'Çift Yıldız' belgelerinin verildiğini aktaran TSE Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir ise, "Bu belge ile firmalar ilgili standardın asgari olarak belirlemiş olduğu koşulların üzerinde bir üretim performansı ortaya koyarak ürünlerindeki kaliteyi artırmaktadır" değerlendirmesini yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yurtbay-seramike-tse-cift-yildiz-belgesi_131732.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!